Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę swoimi ofiarami wsparli nasze Seminarium Duchowne. Zebraliśmy 7490 zł. Serdeczne Bóg zapłać za każdy dar i modlitwę w intencji powołań.
 2. W niedzielę za tydzień, 25 września po Mszy Świętej o godz. 12:30 w naszym kościele zostanie wykonane oratorium „Magnificat in D” Piotra Tomasza Harasimiuka na sopran, bas, chór i orkiestrę. Bezpośrednio po koncercie zapraszamy wszystkich naszych parafian na rodzinny piknik w naszych ogrodach i na placu kościelnym. Będzie strefa zabawy dla dzieci, przekąska na ciepło, ciasta i pieczone ziemniaki, zwane „pyrskimi pyrami”. W związku z tym parking na terenie kościelnym przed kaplicą pogrzebową ze względów bezpieczeństwa będzie zamknięty. Za utrudnienia z góry przepraszamy.
 3. W najbliższą sobotę 24 września o godz. 10:00, ks. Łukasz zaprasza na pierwsze spotkanie do kościoła chętnych kandydatów z klas od 4 do 8 szkoły podstawowej, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów. Natomiast młodzież licealną i akademicką zapraszamy na cykl paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”. Pierwszy panel z tego cyklu we wtorek 27 września o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar.
 5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 20 września, wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  • W środę 21 września, Święto św. Mateusza.
  • W piątek 23 września, wspomnienie św. Ojca Pio.