Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12:30 w naszym kościele zostanie wykonane oratorium „Magnificat in D” Piotra Tomasza Harasimiuka na sopran, bas, chóry i orkiestrę. Bezpośrednio po koncercie około godz. 14:50 zapraszamy wszystkich naszych parafian na rodzinny piknik w naszych ogrodach i na placu kościelnym. W związku z tym parking na terenie kościelnym przed kaplicą pogrzebową ze względów bezpieczeństwa będzie dziś zamknięty. Za utrudnienia z góry przepraszamy.
 2. W najbliższą soboty, czyli 1 października, ks. bp Michał Janocha udzieli młodzieży z grupy przygotowywanej przez ks. Proboszcza sakramentu bierzmowania. Spotkania przygotowujące do uroczystości bierzmowania będą we wtorek 27 września na Mszy Świętej o godz. 18:00 i  w piątek 30 września o godz. 19:00. Natomiast kandydatów z klas ósmych szkoły podstawowej, chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 2 października na Mszę Świętą o godz. 18:00 a następnie na pierwsze spotkanie. Kandydaci z grupy ks. Łukasza będą mieli swoje spotkanie w sobotę 8 października po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
 3. W najbliższą sobotę 1 października zapraszamy chętnych motocyklistów na wspólny wyjazd na Mszę Świętą w intencji zmarłych koleżanek i kolegów do Starej Iwicznej. Zbiórka na motocyklach w sobotę o godz. 11:30 na placu przed naszym kościołem. Po wspólnej modlitwie kawalkadą ruszymy do Starej Iwicznej. Imiona i nazwiska motocyklistów, którzy objęci będą modlitwą podczas Mszy Świętej, można zgłaszać w zakrystii lub osobiście u ks. Łukasza.
 4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych na jednodniową pielgrzymkę autokarową do polskiego Loretto 22 października. Zapisy od przyszłej niedzieli. Koszt wyjazdu 80 zł.
 5. Młodzież licealną i akademicką zapraszamy na cykl paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”. Pierwsze spotkanie z tego cyklu w najbliższy wtorek 27 września o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 6. W najbliższym tygodniu 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją. Rozpoczynamy również w październiku modlitwę Różańcem Świętym. Nabożeństwa różnicowe będą w naszym kościele każdego dnia o godz. 17:30.
 7. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:30 na katechezy w ramach spotkań „Fides Querens Intelectum”.
 8. Siostra Helena zaprasza chętne dzieci, które chcą śpiewem chwalić Pana Boga na spotkania scholi dziecięcej. Pierwsze spotkanie w następną niedzielę 2 października o godz. 10:15 w domu parafialnym.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar.
 10. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 27 września, wspomnienie św. Wincentego à Paulo.
  • W środę 28 września, wspomnienie św. Wacława.
  • W czwartek 29 września, Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W piątek 30 września, wspomnienie św. Hieronima.
  • W sobotę 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.