Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś o godz. 15:00 w Mysiadle przy ul Osiedlowej 2, na terenie nowopowstającego ośrodka duszpasterskiego, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz poświęci krzyż, który staje się fundamentem tworzącej się tam parafii.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Kościele w Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w październiku odprawiane jest każdego dnia o godz. 17:30.
 4. Młodzież licealną i akademicką zapraszamy we wtorki o godz. 19:00 w domu parafialnym na spotkania w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 5. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w salce w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 6. Siostra Helena zaprasza chętne dzieci, które chcą śpiewem chwalić Pana Boga na spotkania scholi dziecięcej. Spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 10:15 w domu parafialnym.
 7. Komenda Policji Warszawa Ursynów zwraca się z apelem do mieszkańców naszej dzielnicy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami podającymi się za funkcjonariuszy CBŚP, prokuratury bądź innych służb mundurowych wyłudzających środki finansowe. W ostatnim czasie zanotowano wzrost oszustw związanych z wyłudzeniami pieniędzy metodą na „wnuczka bądź policjanta.”
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W czwartek 13 października, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  • W sobotę 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa.