Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXX Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę wsparli swoimi ofiarami fundusz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w dniu papieskim. Zebraliśmy na ten cel do puszek 6700 zł. Wielkie Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Przed nami, Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Porządek Msze Świętych 1 listopada w naszym kościele będzie taki jak w każdą niedzielę, czyli Msze Święte będą sprawowane o godzinie: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Procesja na cmentarzu parafialnym 1 listopada, połączona z modlitwą różańcową w intencji zmarłych będzie wieczorem o godz. 19:00. Zapraszamy na tę procesję ze świecami. Natomiast nawiedzając, w tych dniach groby naszych bliskich, pamiętajmy o tym, że ci którzy odeszli już z tego świata, oczekują od nas przede wszystkim modlitwy i owoców Mszy Świętej ofiarowanej w ich intencji. Na wypominki przyjmujemy: po każdej Mszy Świętej w zakrystii a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedzielę 30 października i 1 listopada na cmentarzu w godz. od 9:00 do 13:00.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w październiku odprawiane jest każdego dnia o godz. 17:30.
 4. Ponawiamy nasz apelem skierowany do rodziców dzieci, które z różnych względów nie mają możliwości uczestniczyć w lekcjach religii w ramach zajęć szkolnych. Tworzona jest obecnie lista poziomów i grup katechetycznych. Dla dzieci, które nie uczestniczą w katechezie szkolnej chcemy zorganizować przy parafii zajęcia pozalekcyjne. Rodziców, którzy jeszcze nie zgłaszali swoich dzieci, a są zainteresowani takim rozwiązaniem, prosimy o zrobienie tego po Mszy Świętej w zakrystii.
 5. Młodzież licealną i akademicką zapraszamy we wtorki o godz. 19:00 w domu parafialnym na spotkania w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 6. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w salce w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 7. Siostra Helena zaprasza chętne dzieci, które chcą śpiewem chwalić Pana Boga na spotkania scholi dziecięcej. Spotkania odbywają się w niedzielę o godz. 10:15 w domu parafialnym.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W piątek 28 października, Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.