Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W piątek 11 listopada będziemy świętować Dzień Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 w intencji Ojczyzny. Naszą modlitwą dziękujmy Opatrzności Bożej, za dar wolności i niepodległości oraz prośmy o łaskę duchowego, religijnego i moralnego odrodzenia w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy o wszystkich bohaterach, którzy nie szczędzili swojego życia, aby walką i uczciwą pracą Polska mogła odrodzić się w 1918 roku. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami! Zachęcamy, abyśmy w tym dniu nasze domostwa udekorowali flagami narodowymi.
 3. Ksiądz kard. Kazimierz Nycz, Arcybiskup Warszawski ogłosił następujący komunikat: „Mając na względzie, że Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada, przypada w tym roku w piątek, zaś uroczysty charakter tego dnia sprzyja radosnemu i świątecznemu przeżywaniu tego wydarzenia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.”
 4. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w salce w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 5. Spotkanie młodzież w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo” odbędzie się we wtorek 15 listopada.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym czasie będziemy przeżywać:
  • W środę 9 listopada, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W czwartek 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego.
  • W piątek 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours.
  • W sobotę 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata.