Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela Wielkanocy Święto Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś w Kościele przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, o którym Pan Jezus przypomniał przez św. Siostrę Faustynę Kowalską obdarowując nas mocą nadziei Miłosierdzia Swego. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30 do kościoła. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego zawierzając naszą codzienność i losy świata całego.
  2. Wyrażając naszą radość z przeżywania największej tajemnicy naszej wiary, którą Bóg odsłonił w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, dla podkreślenia paschalnego charakteru przeżywanego czasu do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego podczas sprawowania liturgii będziemy śpiewać wyznanie wiary.
  3. Dziś rozpoczął się w Kościele 79. Tydzień Miłosierdzia, który jest czasem naszego szczególnego głoszenia i praktykowania miłości miłosiernej. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy wezwania do miłosierdzia, aby nieść je innym i samemu w pokorze serca je przyjmować. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia nasz parafialny zespół Caritas będzie zbierał pieniężne ofiary do puszek przeznaczone na realizację dzieł pomocy najbardziej potrzebującym.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.
  5. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z przygotowaniem naszego kościoła do malowania wnętrza. Całość przedsięwzięcia zawierzamy św. Józefowi, prosząc o Jego opiekę i wstawiennictwo.