Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Wielkanocy

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”.
 2. Przypominamy osobom pragnącym przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń o podchodzeniu do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii w takiej formie, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Prosimy o wyraźny gest wysunięcia przed siebie dłoni, na którą przyjmujemy Komunię Świętą, aby jak najgodniej przyjąć Ciało Chrystusa w Eucharystii. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 3. Wyrażając naszą radość z największej tajemnicy naszej wiary, którą Bóg odsłonił w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, dla podkreślenia paschalnego charakteru przeżywanego czasu do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego podczas sprawowania liturgii będziemy śpiewać wyznanie wiary.
 4. Dziś po każdej Mszy Świętej nasz parafialny zespół Caritas z wolontariuszami będzie zbierał ofiary pieniężne do puszek. Zebrane środki przeznaczone są na realizację dzieł pomocy najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii.
 6. Rozpoczęliśmy w naszym kościele prace związane z malowania wnętrza naszej świątyni. Do czasu zakończenia tego przedsięwzięcia nie będzie działało nagłośnienie zewnętrzne kościoła i ekran z tekstami pieśni. Czasowo zawieszamy również poranny śpiew Godzinek w niedzielę o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ufamy, że wszelkie prace będą przebiegać zgodnie z harmonogramem a za utrudnienia z góry przepraszamy.
 7. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 24 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.
  • W wtorek 25 kwietnia, Święto Św. Marka, Ewangelisty, który jest również patronem zamieszkującego razem z nami Ks. Marka Szymuli. Ks. Markowi, życzymy wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
  • W sobotę 29 kwietnia, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej.