III Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele przeżywamy niedzielę Słowa Bożego, która jest dla nas okazją do tego, aby w życiu wiary sięgać i czytać Pismo Święte. Bóg w pełni objawił się w Osobie Jezusie Chrystusie i nieustannie objawia się nam w mocy Ducha Świętego przez Boże Słowo.
  2. W najbliższą środy, 25 stycznia zakończy się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku naszym modlitwom towarzyszyły słowa z Księgi Proroka Izajasza: Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (Iz 1, 17).
  3. Kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Łukasza zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 29 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  4. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • We wtorek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego.
    • W środę 25stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
    • W czwartek 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
    • W sobotę, 28 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  5. Porządek wizyty duszpasterskie w najbliższych dniach będzie następujący:
    • W poniedziałek 23 stycznia, ul. Dźwiękowa, Fanfarowa, Szumiąca i Kostki-Napierskiego.
    • We wtorek 24 stycznia, ul. Transportowców, Głuszca.
    • W środę 25 stycznia, ul. Gawota 4, 4a i 4b.
    • W czwartek 26 stycznia, ul. Gawota 6, 6a, 6b i 6c.
    • W piątek 27 stycznia, ul. Akustyczna i Łagiewnicka.
    • W sobotę 28 stycznia, ul. Gawota (domy).
    • W poniedziałek 30 stycznia, ul. Słonki.
    • W wtorek 31 stycznia, ul. Farbiarska.
    • W środę 1 lutego, ul. Ludwinowska 1, Ludwidowska 20 i Osiedle al. Ludwinowska 22.
    • W sobotę 4 lutego, ul. Ludwinowska (domy jednorodzinne).
    • W poniedziałek 6 lutego, ul. Jeziorki, Sztajerka i Krzesanego.
  6. Dziękujemy wszystkim z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi i składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobą, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Natomiast na czas kolędowych odwiedzin prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.