Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Zwykła

 1. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na święto Matki Bożej Gromnicznej.
 2. W czwartek 2 lutego, będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, które w tradycji Kościoła w Polsce, zwane jest Świętem Matki Boże Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej będą błogosławione świece zwane „gromnicą”. Przez obrzęd poświęcenia świec mamy uświadomić sobie prawdę o tym, że Chrystus jest Światłością Świata, a Jego obecność w naszym życiu ma rozświetlać mrok ciemności grzechów. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy w czwartek 2 lutego na Mszę Świętą o godz. 18:00 podczas, której będziemy modlić się w intencji osób, które ofiarowały swoje życie Panu Bogu podejmując w Kościele drogę powołania zakonnego lub życia konsekrowanego. W naszej wspólnocie parafialnej to okazja, do modlitwy o powołania zakonne i łaskę zachowania w powołaniu wszystkich wezwanych. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika za Ich pełną miłości posługę wśród nas. Dziękujemy również Siostrom ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego Sacré Couer za Ich zaangażowanie i modlitewne wsparcie. Wszystkim Osobom Konsekrowanym, życzymy mocy Bożego Ducha na każdy dzień. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 18:00,  ks. Łukasz zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy.
 4. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej od godz. 23:00 do północy. W Pierwszy Piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. W piątek spowiedź w naszym kościele od godz. 17:30. Natomiast w Pierwszą Sobotę miesiąca, 4 lutego podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
 5. Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 1 lutego o godz. 19:00.
 6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko.
  • W czwartek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego.
  • W piątek 3 lutego wspomnienie, św. Błażeja.
 7. Porządek wizyty duszpasterskie w najbliższych dniach będzie następujący:
  • W poniedziałek 30 stycznia, ul. Słonki.
  • We wtorek 31 stycznia, ul. Farbiarska.
  • W środę 1 lutego, ul. Ludwinowska 1, Ludwidowska 20 i Osiedle al. Ludwinowska 22.
  • W sobotę 4 lutego, ul. Ludwinowska (domy jednorodzinne).
  • W poniedziałek 6 lutego, ul. Jeziorki, Sztajerka i Krzesanego.
  • We wtorek 7 lutego, ul. Ługi, Czysta i Głęboka.
  • W środę 8 lutego, ul. Achillesa, Orfeusza, Kobzy, Kapeli i Kotylion
  • W czwartek 9 lutego, ul. Kobuza, Drumli i Klarnecistów.
  • W piątek 10 lutego ul. Gajdy i Puzonistów.
  • W sobotę 11 lutego, ul. Baletowa.
  • W poniedziałek 13 lutego, ul. Rejewskiego, Katarynki, Pozytywki i Cymbalistów.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi i składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobą, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Natomiast na czas kolędowych odwiedzin prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.