Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Zmartwychwstania

  1. W Kościele przeżywamy dziś radość z największej tajemnicy naszej wiary, którą Bóg odsłonił w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele dziś i jutro są według porządku świątecznego. Dla podkreślenia paschalnej radości do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego będziemy w czasie sprawowania liturgii w kościele śpiewać „Credo”, które jest wyznaniem wiary.
  2. Dzieląc się ze wszystkimi mocą Zmartwychwstania naszego Zbawiciela w imieniu całego zespołu duszpasterskiego, księży i sióstr składamy, najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana mocą Swojej łaski obdarowuje nas niezłomną nadzieją, mężną wiarą i autentyczną miłością. Wszystkim naszym parafianom i gościom, życzymy radości paschalnej i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Z racji trwającej oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie ma postu.
  4. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Liturgii Triduum Paschalnego, a także tym, którzy swoją pracą i talentami włączyli się w świąteczne przygotowania naszego kościoła. Dziękujemy za oprawę liturgiczną w czasie celebracji tych najważniejszych dni w ciągu roku liturgicznego. Dziękujemy, za przygotowanie ciemnicy i grobu.
  5. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek będzie odprawiana do soboty 15 kwietnia o godz. 17:45 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą o godz. 18:00.