Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W piątek 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku świątecznym, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Na każdej Mszy będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B oraz aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, starożytną sentencję łacińską: Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierana w tym dniu do puszek przeznaczone są na dzieła misyjne w Kościele.
 3. W najbliższym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 5 stycznia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która będzie od godz. 23:00 do północy w kościele. Natomiast pierwszy piątek, w tym roku to Uroczystość Objawienia Pańskiego, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia będzie podczas każdej Mszy Świętej. W pierwszą sobotę 7 stycznia po Mszy o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
 4. Parafialny Zespół CARITAS w najbliższy piątek 6 stycznia w Święto Trzech Króli zaprasza seniorów naszej parafii na Mszę Świętą o godz. 15:00, a następnie na świąteczne spotkanie kolędowe do kawiarenki parafialnej. Przy tej okazji, z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania słodyczy do świątecznych paczek.
 5. Dziękujemy także wszystkim, którzy swoimi ofiarami w ramach adwentowej jałmużny wsparli pomoc dla dzieci z Ośrodka „OPOKA” w Wasilkowie. S. Natalia przekazała nam informację, że na ten cel zebraliśmy 10 550 zł. Wielkie Bóg zapłać za szczodrość i hojność.
 6. W poniedziałek 9 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
  • Porządek kolędy będzie następujący:
  • W poniedziałek 9 stycznia, ul. Białozora, Kolibrów, Jarząbków i Gruchacza od strony Shella
  • We wtorek 10 stycznia, ul. Kanarkowa, Kormoranów i Modraszki.
  • W środę 11 stycznia, ul. Rajskich Ptaków (cała).
  • W czwartek 12 stycznia, ul. Dzierzby, Leśna, Trele i 6 sierpnia.
  • W piątek 13 stycznia, ul. Puchaczy i Bogatki.
  • W sobotę 14 stycznia, ul. Żołny.
  • W poniedziałek 16 stycznia, ul. Kajakowa (bloki i domy).
  • Na czas kolędowych odwiedzin przypominamy o przygotowaniu pasyjki czyli krzyżyka ze świecami, oraz kropidełka i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 2 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
  • We wtorek 3 stycznia, wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
  • W piątek 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  • W niedzielę za tydzień 8 stycznia Święto Chrztu Pańskiego.