Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli i włączyli się w przygotowanie i realizację Parafialnej Nocnej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy uczestnikom i osobom, które zaangażowały się w nocne czuwanie w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Bóg dopełnia w nas i w naszej wspólnocie parafialnej wszystkiego, co rodzi się z natchnienia Bożego Ducha swoją łaską i miłością, abyśmy mogli wydawać trwałe owoce nawrócenia.
  2. W czwartek 30 marca o godz. 19:00 zapraszamy na nabożeństwo pokutne a następnie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie w kościele do godz. 23:00. W Wielkim Tygodniu spowiedź będzie tylko do Wielkiego Czwartku.
  3. W najbliższy piątek 31 marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozważając Mękę naszego Zbawiciela przejdziemy następującą trasą: od kościoła do ul. Klubowej, następnie do Farbiarskiej i Łagiewnicką wrócimy do kościoła. Nasza publiczna modlitwa przy krzyżu Zbawiciela to również okazja do świadectwa naszej wiary. Prosimy o przyniesienie świec na to nabożeństwo.
  4. W sobotę 1 kwietnia przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
  5. Dziś w ramach rekolekcji dla młodzieży szkolnej spotkanie dla uczniów z klas V i starszych. Rekolekcje prowadzi ks. Łukasz wraz z zespołem. Pierwsza część będzie podczas Mszy Świętej o godz. 11:00, a następnie spotkanie w domu parafialnym.
  6. Uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy dziś na spotkanie z organizatorami o godz. 19:00 do domu parafialnego.
  7. Nasz parafialny zespół „CARITAS” w ramach wielkopostnej jałmużny organizuje dziś pieniężną zbiórkę ofiar do puszek na operację serca dla 12. letniej dziewczynki, Julki Eder. Prowadzimy również zbiórkę artykułów spożywczych do świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących. Kosz do którego można składać produkty jest wystawiony przed ołtarzem św. Antoniego.
  8. Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19:00.