Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

VII Niedziela Zwykła

 1. W najbliższym tygodniu, 22 lutego w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który jest czasem naszego przygotowania przez pokutę i osobiste nawrócenie do przeżycie Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W Środę Popielcową Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 18:00 i 19:30. Tego dnia wszyscy wierni, którzy ukończyli osiemnasty a jeszcze nie przekroczyli sześćdziesiątego roku życia zobowiązania są do zachowania postu ścisłego. Praktyka postu ścisłego, jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Dla przypomnienia i wyjaśnienia. Przepisy postne według Prawa Kanonicznego w ciągu całego roku obowiązują wszystkich wiernych, którzy ukończyli czternasty rok życia i zobowiązani są do zachowania postu jakościowego w każdy piątek roku. Natomiast w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, który jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i ma charakter ilościowy i jakościowy.
 2. Za tydzień w niedzielę 26 lutego, rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte, które będą czasem szczególnej łaski i okazją do duchowego i religijnego odrodzenia w życiu każdego z nas. Misje będzie prowadził o. Robert Wawrzeniecki, Oblat NMP Niepokalanej. Zachęcamy osoby chcące włączyć się we współmoderowanie modlitwy Różańcem Świętym i Koronką do Bożego Miłosierdzia w czasie Misji do zapisywania się w wybranych terminach. Lista jest dostępna w zakrystii kościoła.
 3. Z serca dziękujemy wszystkim osobom, które w minioną niedzielę włączyły się w przygotowanie i pomoc przy organizacji Dnia Chorych w naszej parafii. Dziękujemy także ofiarodawcom, którzy w ubiegłym roku rozliczeniowym przekazali na nasz Parafialny Zespół CARITAS 1% ze swoich podatków. Otrzymaliśmy zestawienie kwot z Caritas Archidiecezji i wyrażamy wdzięczność za tak ofiarny wkład i każdy dar serca.
 4. W najbliższy czwartek 23 lutego, ks. Tomasz zaprasza na Krąg Biblijny o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 5. Porządek wizyty duszpasterskie w najbliższych dniach będzie następujący:
  • W poniedziałek 20 lutego, ul. Puławska i po godz. 18:00 ul. Solistów i Chóralna.
  • We wtorek 21 lutego, ul. Sarabandy od strony ul. Baletowej nry od 120 do 50.
  • W czwartek 23 lutego, ul. Sarabandy od strony ul. Karczunkowskiej nry od 1 do 49.
  • W piątek 24 lutego, ul. Bielika, Kolibra, Rybitwy, Wróbelka, Zimorodka i Cyraneczki do Gołębiej.
  • W sobotę 25 lutego, ul. Postępu na Zgorzale.

Następny terminarz odwiedzin duszpasterskich podamy w trakcie Misji Świętych.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi i składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobą, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Natomiast na czas kolędowych odwiedzin prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.