Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś w Kościele w Polsce przeżywamy XVI-ą Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty w Kościele”. Również dzisiaj o godz. 12:30 ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia, który jest publiczną afirmacją wartości i godności ludzkiego życia.
  2. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za organizację i przygotowanie świątecznego spotkania dla naszych seniorów, które odbyło się w minioną niedzielę. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy właścicielom restauracji „Fryderyk” za nieodpłatny catering przygotowany na to spotkanie. Jednocześnie informujemy, że CARITAS Archidiecezji Warszawskiej prowadzi akcję „Obiad dla Seniora”. Osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą dwa razy w tygodniu otrzymać za darmo obiad z dostawą do domu. Można również skorzystać odpłatnie z takiej formuły. Koszt jednego posiłku z dostawą do domu to 30 zł. Szczegóły o prowadzonej akcji są udostępnione na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Natomiast dodatkowe informacje udziela Pani Urszula Zielińska, przewodnicząca parafialnej Caritas, telefon kontaktowy również na tablicy ogłoszeń.
  3. Za tydzień w niedzielę „Dobrego Pasterza” 21 kwietnia, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej alumnów V roku seminarium duchownego wraz z księdzem wychowawcą. Niedziela seminaryjna, która jest formą powołaniową będzie miał następujący przebieg. Klerycy będą podczas każdej Mszy Świętej składać świadectwo swojego powołania. Następnie w osobistym popołudniowym spotkaniu będą gościć w chętnych rodzinach. Prosimy o zgłaszanie się ewentualnych zainteresowanych takim spotkaniem do zakrystii po Mszy Świętej. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego.
  4. W sobotę 27 kwietnia w Niepokalanowie odbywać się będzie całodniowe spotkanie Apostolatu Margaretka. Osoby zainteresowane wyjazdem, włączone w apostolat mogą uzyskać więcej informacji w zakrystii u ks. Łukasz.