Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IX Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu wraz z Siostrą Heleną oraz asyście liturgicznej. Dziękujemy Siostrom Dominikankom, Harcerzom, młodzieży, Panu Andrzejowi z obsługi cmentarza za przygotowanie ołtarzy. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które niosły poduszki oraz sypały kwiatki. Dziękujemy Paniom z Kół Żywego Różańca oraz wszystkim, którzy pomagali w organizacji i przygotowaniu uroczystości.
 3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. W trakcie Mszy Świętej będzie poświęcenie bukietów z kwiatów i ziół, a na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy także w tym dniu o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W piątek w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa spowiedź będzie podczas każdej Mszy Świętej oraz od godz. 17:30.
 4. W czwartek 6 czerwca po procesji eucharystycznej zapraszamy do domu parafialnego osoby modlące się Słowem Bożym w ramach wspólnoty „Quaerens Verbum”.
 5. Nasza parafia organizuje dla dzieci ze szkół podstawowych wakacyjne rekolekcje rodzinne w Pyzówce od 1 do 6 lipca. Zainteresowanych zapraszamy jutro 3 czerwca na spotkanie organizacyjne o godz. 19:00 do domu parafialnego.
 6. Ksiądz Łukasz zaprasza kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na spotkanie w niedzielę 9 czerwca o godz. 17:00 do domu parafialnego.
 7. W czwartek 13 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwem fatimskim o godz. 20:00 renowację misji parafialnej, która będzie trwała do niedzieli 16 czerwca. Odnowienie misji poprowadzi o. Robert Wawrzeniecki, Oblat Niepokalanej Najświętszej Maryi Panny. Opatrzności Bożej i naszych Świętych Patronów zawierzamy czas misji oraz naszą wspólnotę parafialną.
 8. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane jest bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 9. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 3 czerwca, wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników z Ugandy.
  • W środę 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika.
  • W piątek 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę 8 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.