Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy przedstawicieli Akademii Katolickiej w Warszawie. Jest to najlepsza okazja do zapoznania się z ofertą naukową i pastoralną Collegium Joanneum. Jednocześnie zapraszamy na wykład Siostry Profesor Judyty Pudełko zatytułowany „Od Ewy do Maryi – biblijny obraz macierzyństwa”. Wykład będzie o godz. 19:00 w sali Maximie w domu parafialnym.
 2. W najbliższy czwartek 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, zwana Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą odprawiane według następującego porządku: o godzinie 7:30, 10:00 i 18:00. Procesja Bożego Ciała będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:00 i przejdzie następującymi ulicami naszej parafii: Puławską do Klubowej, Klubową do Farbiarskiej, następnie ulicą Łagiewnicką wróci do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie na tle posesji Sióstr Dominikanek przy ul. Klubowej 6, drugi w głównej bramie cmentarza parafialnego, trzeci na placu przed kościołem i czwarty w kościele. Uroczystość Bożego Ciała to okazja dla nas wszystkich do publicznego wyznania oraz świadectwa wiary. Bezpośrednio po procesji nie będzie sprawowanej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 10:00 i następnie na procesję. Prosimy o udział w uroczystościach całą Służbę Liturgiczną, ministrantów, lektorów, Panów przy baldachimie oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej lub mają swoją rocznicę.
 3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. Od soboty 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 4. Ksiądz Łukasz zaprasza duszpasterstwo „Margaretek” na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:00
 5. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy żegnać ks. Tomasza Ślesika, który przez pięć lat pomagał duszpastersko w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Tomasz zakończył swoją posługę w Konferencji Episkopatu Polski i został skierowany do nowych zadań. Już dziś dziękujemy Mu za posługę pośród nas i w naszej wspólnocie oraz zapewniamy o naszej modlitwie.
 6. Nasza parafia organizuje dla dzieci ze szkół podstawowych wakacyjne rekolekcje rodzinne w Pyzówce od 1 do 6 lipca. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 3 czerwca o godz. 19:00 w domu parafialnym a więcej informacji o wyjeździe można znaleźć na ulotkach, które są do odebrania w zakrystii.
 7. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 28 maja, wspomnienie bł. księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
  • W środę 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, apostołki uśmiechu.
  • W czwartek 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.
  • W piątek 31 maja, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • W sobotę 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika.