Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W dniu wczorajszym w naszej parafii 83. dzieci po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa w Komunii Świętej. Ogarniamy naszą modlitwą, dzieci i ich najbliższych. Dziękujemy Siostrom Dominikankom, Pani Hiacyncie oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i czuwali nad przebiegiem uroczystości.
 2. Jutro w poniedziałek, 13 maja rozpoczynamy tegoroczną edycję nabożeństw fatimskich. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 20:00, a następnie modlitwę różańcową i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zgłębiając treść orędzia fatimskiego, każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie chcemy zawierzać Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej, wszystkie nasze intencje, a zwłaszcza odrodzenie religijne i moralne w naszej Ojczyźnie, na świecie i w naszej parafii. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 3. W najbliższy czwartek 16 maja wyruszamy na pielgrzymkę „Szlakiem Piastowskim”. Zbiórka dla uczestników o godz. 4:45 na parkingu od strony ul. Kostki-Napierskiego. Przypominamy o punktualności wszystkim wyjeżdżającym. Więcej informacji jest na plakacie w gablocie przed kościołem.
 4. Za tydzień w niedzielę będziemy świętować radość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę 18 maja na Mszę Świętą o godz. 20:00 w wigilię Pięćdziesiątnicy oraz czuwanie połączone z modlitwą uwielbienia przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 5. Maj w tradycji polskiej jest miesiącem maryjnym dlatego każdego dnia składamy hołd Matce Bożej przez wspólny śpiew litanii loretańskiej. W naszym kościele nabożeństwa majowe są odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. W tegoroczne nabożeństwa wpisujemy rozważania 31. scen z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki z racji 40. rocznicy Jego męczeńskiej śmierci. Zachęcamy również przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. Przy tej okazji z serca dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o uporządkowanie i udekorowanie takich miejsc.
 6. Ksiądz Łukasz, zaprasza dziś kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na spotkanie w domu parafialnym o godz. 17:00. Natomiast ksiądz Maciej ze swoją grupą spotyka się po Mszy wieczornej.
 7. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  • We wtorek 14 maja, święto Św. Macieja Apostoła.
  • W czwartek 16 maja, uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
  • W sobotę 18 maja, wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Patrona rodzin oczekujących na potomstwo.