Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którego moc uzdalnia nas do dojrzałego i mężnego życia pełnią wiary. Dziękujemy ks. Łukaszowi i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uczestniczyli w liturgii wigilii Pięćdziesiątnicy.
 2. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 16:00 wraz z dziećmi i rodzicami będziemy przeżywać uroczystość rocznicy pierwszej komunii świętej. Dziękujemy za przygotowanie i organizację tej uroczystości.
 3. Składamy serdecznie podziękowania pątnikom, którzy wczoraj wrócili z pielgrzymki „Szlakiem Piastowskim”. W ich intencjach będzie sprawowana dziś Msza Święta o godz. 12:30.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej przedstawicieli Akademii Katolickiej w Warszawie. Będzie to okazja do zapoznania się z ofertą naukową i pastoralną Collegium Joanneum. Zapraszamy na wykład Siostry Profesor Judyty Pudełko zatytułowany „Od Ewy do Maryi – biblijny obraz macierzyństwa”. Wykład będzie o godz. 19:00 w sali Maximie w domu parafialnym.
 5. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiane jest w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy żegnać ks. Tomasza Ślesika, który przez pięć lat pomagał duszpastersko w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Tomasz zakończył swoją posługę w Konferencji Episkopatu Polski i został skierowany do nowych zadań. Już dziś dziękujemy Mu za posługę pośród nas i w naszej wspólnocie oraz zapewniamy o naszej modlitwie.
 7. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 20 maja, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  • W środę 22 maja, wspomnienie Św. Rity z Cascii.
  • W czwartek 23 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla nas Księży jest to okazja do modlitwy wdzięczności za dar powołania i służby kapłańskiej. Podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 będziemy we wspólnocie kapłańskiej dziękować za udział w darze Kapłaństwa Chrystusowego.
  • W piątek 24 maja, wspomnienie Najświętszej Mari Panny, Wspomożycielki Wiernych.