Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

VI Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Maj w tradycji polskiej jest miesiącem maryjnym dlatego każdego dnia składamy hołd Matce Bożej przez wspólny śpiew litanii loretańskiej. W naszym kościele nabożeństwa majowe są odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. W tegoroczne nabożeństwa wpisujemy rozważania 31. scen z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki z racji 40. rocznicy Jego męczeńskiej śmierci. Zachęcamy również przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. Przy tej okazji z serca dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o uporządkowanie i udekorowanie takich miejsc. W najbliższych dniach pamiętajmy także w naszej modlitwie o tegorocznych maturzystach.
 3. W piątek 10 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Natomiast w niedzielę 12 maja, będziemy przeżywać radość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. W sobotę 11 maja w naszej parafii będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rodziców oraz dzieci ogarniamy naszą modlitwą, prosząc Pana Boga, aby dar Eucharystii stawał się w ich życiu radością wiary.
 5. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 6 maja, święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W środę 8 maja, uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  • W sobotę 11 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki Warszawy.