Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XI Niedziela Zwykła

 1. Kończymy renowację Misji Parafialnej, którą prowadził dla nas O. Robert Wawrzeniecki ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Składamy serdecznie podziękowania Ojcu za pełne ducha i ofiarności prowadzenie naszej wspólnoty po ścieżkach Bożej Opatrzności. Niech owoce wiary i Bożego działania stają się trwałymi śladami miłości Boga w naszym codziennym życiu. Dziękujemy także za ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na wsparcie dzieł misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz naszej wdzięczności za trud prowadzenia Misji przez O. Roberta.
 2. Przeżywając parafialny dzień dziękczynienia, bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12:30, zapraszamy na rodzinny piknik do naszego ogrodu parafialnego. Będzie do skosztowania coś na gorąco i przepyszne ciasta przygotowane przez nasze parafianki. W ramach pikniku będzie możliwość zapisania się na dwudniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach 23 i 24 sierpnia organizowaną przez nasz Parafialny Zespół Caritas. Koszt pielgrzymki to 400 zł. W trakcie pikniku o godz. 16:00 zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie z naszymi misjonarzami, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami Kościoła z Rwandy.
 3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane jest w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 4. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W najbliższy czwartek 20 czerwca o godz. 19:00, będzie ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach „Quaerens Verbum”. Osoby modlące się Słowem Bożym serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszły roku w dniach od 18 do 24 maja nasz parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy. Więcej informacji i szczegółów podamy we wrześniu po wakacjach.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  • W piątek 21 czerwca, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.