Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy za duchowe owoce odnowienia Misji Parafialnej, którą poprowadził dla nas O. Robert Wawrzeniecki ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i poprowadzenie parafialnego pikniku w ramach naszego dnia dziękczynienia rodzin.
 2. W miniony piątek rozpoczęły się wakacje szkolne dla dzieci i młodzieży. Wszystkim życzymy dobrego i bezpiecznego czasu wypoczynku. Studentom wytrwałości i Bożego błogosławieństwa w jeszcze trwającej sesji egzaminacyjnej. Niech czas wakacyjnego odpoczynku staje się dla nas okazją do troski o codzienną modlitwę oraz przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej.
 3. Dziękując Opatrzności Bożej za otrzymane łaski i dobrodziejstwa w najbliższą sobotę 29 czerwca, w dniu uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy przeżywać nasz odpust parafialny. Dziękujemy za każde dobro, które stało się naszym udziałem i z ufnością zawierzamy Panu Bogu za przyczyną Apostołów Piotra i Pawła naszą codzienność.
 4. Decyzją księdza Arcybiskupa Kazimierz Kardynała Nycza z dniem 25 sierpnia br., nasz ks. Łukasz Pietraszek, został mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Na Jego miejsce został skierowany do naszej parafii ks. Dariusz Deputat. Dziękując ks. Łukaszowi za czteroletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej zapewniamy o modlitwie i naszej pamięci.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę autokarową do: Częstochowy, Leśniowa, Gidli i Świętej Anny w dniach 23 i 24 sierpnia (piątek – sobota). Pielgrzymkę organizuje nasz Parafialny Zespół Caritas, koszt wyjazdu to 400 zł, a zapisy u Siostry Julianny w zakrystii.
 6. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane jest w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
 7. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia o godz. 20:30 przez cały czerwiec do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek 28 czerwca, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i doktora Kościoła.
  • W sobotę 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu.