Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XIII Niedziela Zwykła

  1. W najbliższym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 4 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy także o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W pierwszy piątek, 5 lipca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. W pierwszą sobotę 6 lipca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
  2. Rozpoczęły się wakacje szkolne, dzieciom i młodzieży życzymy dobrego
  3. i bezpiecznego czasu wypoczynku. Studentom mocy Bożego błogosławieństwa na czas egzaminów. Wszystkich wypoczywających zachęcamy do codziennej troski o modlitwę i przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Naszą modlitwą ogarniamy uczestników wakacyjnego wyjazdu z ks. Proboszczem w Gorce.
  4. Decyzją Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Dominika, od 1 września kończy posługę katechetyczną, Siostra Barbara Magdalena Kutera. Na Jej miejsce została skierowana Siostra Maria Żądło. Dziękujemy Siostrze Magdalenie za wiele lat pięknej pracy w szkole przy ul. Kajakowej i w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za Jej dobroć i szlachetność. Siostra Magdalena zostaje z nami, choć będzie podejmowała nowe obowiązki poza parafią.
  5. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
    • W środę 3 lipca, święto św. Tomasza Apostoła.
    • W sobotę 6 lipca, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce.