Trójcy Świętej

  1. Dziś w liturgii Kościoła celebrujemy niedzielę Trójcy Świętej, która kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej. W dniu wczorajszym 8 diakonów naszej Archidiecezji w katedrze św. Jana Chrzciciela z rąk księdza abpa Adriana Galbasa przyjęło święcenia kapłańskie. Księży neoprezbiterów polecamy naszej modlitwie.
  2. W najbliższy czwartek 4 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana, zwana Bożym Ciałem. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą odprawiane według następującego porządku: o godzinie 7:30, 10:00 i 18:00. Procesja Bożego Ciała będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:00 i przejdzie następującymi ulicami naszej parafii: Puławską do Klubowej, Klubową do Farbiarskiej, następnie ulicą Łagiewnicką wróci do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Klubowej na tle domu Sióstr Dominikanek, drugi w głównej bramie cmentarza parafialnego, trzeci na placu przed kościołem i czwarty w kościele. Uroczystość Bożego Ciała to okazja dla nas wszystkich do publicznego wyznania oraz świadectwa wiary. Bezpośrednio po procesji nie będzie sprawowanej Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 10:00 i następnie do udziału w procesji. Prosimy o pomoc w przygotowaniu uroczystości całą Służbę Liturgiczną, ministrantów, lektorów, harcerzy, Panów przy baldachimie oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Świętej lub miały swoją rocznicę. W piątek po Bożym Ciele, 5 czerwca ksiądz abp Adrian Galbas na terenie Archidiecezji Warszawskiej udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
  3. W najbliższym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 4 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy także o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W pierwszy piątek miesiąca, 5 czerwca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w naszym kościele od godz. 17:30. W sobotę, 6 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18:00, a następnie wspólnotową modlitwę różańcową połączoną z rozważaniami. Podczas nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca chcemy odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej i zawierzyć Jej Niepokalanemu Sercu nasze rodziny, parafię i Ojczyznę, pamiętając, że różaniec jest źródłem siły i jedności Polaków.
  4. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marka Złoteńkę, organizatora i budowniczego kościoła parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu. Ofiarami zbieranymi do puszek chcemy wesprzeć dzieło budowy świątyni w parafii ks. Marka.
  5. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie odprawiane będzie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i święta o godz. 17:30.
  6. Siostry Sacré Coeur, mieszkające przy ul. Puchaczy 16, zwyczajem lat ubiegłych zapraszają każdego dnia przez cały czerwiec o godz. 20:30 do swojego ogrodu na wspólną modlitwę Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
    – w poniedziałek 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika
    – w środę 3 czerwca, wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników z Ugandy
    – w czwartek 4 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
    – w piątek 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.