VI Niedziela Wielkanocna

  1. W dniu wczorajszym w naszej parafii 55. dzieci po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa w Komunii Świętej. Ogarniamy naszą modlitwą, dzieci i ich najbliższych. Dziękujemy Siostrom Dominikankom, Pani Hiacyncie oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i czuwali nad przebiegiem uroczystości.
  2. W środę, 13 maja rozpoczynamy tegoroczną edycję nabożeństw fatimskich. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 20:00, a następnie modlitwę różańcową i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zgłębiając treść orędzia fatimskiego, każdego 13. dnia miesiąca do października włącznie chcemy zawierzać Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej, wszystkie nasze intencje, a zwłaszcza odrodzenie religijne i moralne w naszej Ojczyźnie i parafii oraz prosić o dar pokoju dla świata. Na procesję prosimy o przyniesienie świec a najbliższe nabożeństwo poprowadzą rodzice i dzieci pierwszokomunijne.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Natomiast w piątek 15 maja w ramach nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. W sobotę 16 maja w liturgiczne wspomnienie Świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski, zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 przy relikwiach Św. Andrzeja Boboli.
  4. Zapraszamy dzieci z rodzicami w dniach 12-13 czerwca (piątek, sobota) na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i muzeum Dywizjonu 303 w Napoleonie w ramach parafialnego dnia dziecka. Koszt wyjazdu 250 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii. Szczegółowe informacje są  na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  5. Maj w polskiej tradycji jest miesiącem maryjnym dlatego każdego dnia składamy hołd Matce Bożej przez wspólny śpiew litanii loretańskiej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30. Zachęcamy przy tej okazji do podtrzymywania i pielęgnowania tradycji śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach. Przy tej okazji z serca dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o uporządkowanie i udekorowanie takich miejsc. Mieszkańcy Zgorzały zapraszają na wspólną modlitwę majową o godz. 19:00 w ciągu tygodnia a w poniedziałki na 19:30 od  przy figurce Matki Bożej przy ul. Postępu. Natomiast mieszkańcy przy ul. Buszyckiej zapraszają w każdą sobotę na śpiewanie majówki o godz. 19:00 przy kapliczce Matki Bożej, Opiekunki Wody Życia.
  6. W czwartek 14 maja, o godz. 19:00 zapraszamy do domu parafialnego, wszystkich modlących się Słowem Bożym na spotkanie kręgu biblijnego w ramach Quverens Verbum.
  7. W Liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    – w środę 13 maja, wspomnienie NMP z Fatimy
    – w czwartek 14 maja, święto św. Macieja Apostoła
    – w sobotę 16 maja, uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Patrona Polski i naszej Archidiecezji.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Wiktoria Angelika Stachura, panna z parafii tutejszej
i Marek Wiktor Przybylski, kawaler z parafii Świętej Rodziny w Kamionce
zapowiedź pierwsza.

Dominika Maria Szewczyk, panna z parafii MB Anielskiej w Warszawie-Radości
i Michał Przetak, kawaler z parafii tutejszej,
zapowiedź pierwsza.

Narzeczonych polecamy modlitwie, a jeśli ktoś zna kanoniczne przeszkody uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego między przedstawionymi osobami ma obowiązek poinformowania o tym miejscowego Proboszcza.