- Dziś w liturgii Kościoła celebrujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty jest tchnieniem Miłości Boga i uzdolnieniem nas do wzrastania w mądrości, sprawiedliwości i świętości każdego dnia. Dziś również w liturgii Kościoła kończy się czas okresu wielkanocnego. Przypominamy zatem o obowiązku spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej Wielkanocnej, który możemy dopełnić do przyszłej niedzieli, czyli uroczystości Trójcy Świętej.
- Dziś również w naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 16:00 będziemy przeżywać uroczystość rocznicy pierwszej komunii świętej. Rodziców oraz dzieci ogarniamy naszą modlitwą, prosząc Pana Boga, aby dar Eucharystii pogłębiał w ich życiu radość wiary.
- W miniony czwartek 21 maja odbył się pogrzeb księdza prałata Wojciecha Łagowskiego pochodzącego z naszej parafii. Zapraszamy na Mszę Świętą w Jego intencji w najbliższy poniedziałek w Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, o godz. 18:00. Zmarłego księdza Wojciecha polecamy Bożemu Miłosierdziu.
- Natomiast w najbliższy czwartek, 28 maja w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i jednocześnie 45. rocznicę śmierci bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za dar powołania i posługi kapłańskiej, wspominając rocznice święceń kapłańskich, księży posługujących w naszej wspólnocie parafialnej.
- W piątek 29 maja o godz. 6:00 wyruszamy na dwudniową pielgrzymkę w świętokrzyskie. Zbiórka dla wyjeżdżających na parkingu przy kościele.
- Osoby modlące się Słowem Bożym w ramach wspólnoty „Quaerens Verbum” zapraszamy w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie do domu parafialnego.
- W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
– w poniedziałek 25 maja, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
– we wtorek 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nerii, kapłana
– w czwartek 28 maja, wspomnienie bł. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia
– w piątek 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, apostołki uśmiechu.
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Anna Maria Olbrysz, panna z parafii tutejszej
i Jakub Nagiel, kawaler z parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłosnej
zapowiedź druga.
Karina Martyna Daszkowska, panna z parafii tutejszej
i Kamil Gałkowski, kawaler z parafii NMP Królowej Apostołów w Ołtarzewie
zapowiedź druga.
Narzeczonych polecamy modlitwie, a jeśli ktoś zna kanoniczne przeszkody uniemożliwiające zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego między przedstawionymi osobami ma obowiązek poinformowania o tym miejscowego Proboszcza.

