I Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 21 lutego. Poprowadzi je dla nas ks. dr Jarosław Mrówczyński, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych oraz w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 9:00, 18:00 i 19:30. Księdza Jarosława oraz całą naszą wspólnotę parafialną zawierzamy mocy Duch Świętego, prosząc o owoce przemiany serc i dobre przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Program rekolekcji opublikowany jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
  2. Dziękujemy naszemu parafialnemu zespołowi charytatywnemu Caritas za przygotowanie i organizację spotkania z osobami zmagającymi się z cierpieniem choroby w ramach Światowego Dnia Chorych. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy wobec właścicieli cukierni „Olsza” za ofiarowane ciasta. Dziękujemy Pani Marcie Wierzbińskiej za pomoc i koordynację w przekazaniu darów. Dziękujemy także Siostrom: Ewie i Iwonie ze Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur, za pomoc w animacji spotkania.
  3. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedzielę o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
  4. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi oraz składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobom, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie przedstawia się następująco:
    • W czwartek 22 lutego, ul. Farbiarska.
    • W piątek 23 lutego, ul. Kajakowa (bloki)
    • W sobotę 24 lutego, ul. Kajakowa (domki)
    • W poniedziałek 26 lutego, ul. Bogatki.
    • We wtorek 27 lutego, ul. Dzierzby.
    • W środę 28 lutego, ul. Głuszca.
    • W czwartek 29 lutego, ul. Klubowa.
    • W sobotę 2 marca, ul. Wędrowców i Transportowców.
    • W poniedziałek 4 marca, ul. Raniuszka.
    • We wtorek 5 marca, ul. Rajskich Ptaków.
    • W środę 6 marca, ul. Ludwinowska 22 od A do F, następnie od 24 do 24K i od 28 do 28F.
    • W czwartek 7 marca, ul. Ludwinowska 20 oraz osiedle Sadyba Ludwinów nry od 47C do 47Z
    • W piątek 8 marca, ul. Czterech Wiatrów.
    • W sobotę 9 marca, ul. Organistów, Dźwiękowa i Ludwinowska 1.

Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę. Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki, czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.