Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

VI Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji Światowego Dnia Chorych zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15:30, wszystkie osoby zmagające się z cierpieniem choroby. Podczas tej Mszy będzie udzielany sakrament chorych wszystkim, którzy potrzebują umocnienia i podźwignięcia w wierze. Naszą modlitwą będziemy również ogarniać ludzi opiekujących się osobami chorymi, starszymi i osamotnionymi. Po Mszy Świętej nasz parafialny Zespół Caritas zapraszamy uczestników na poczęstunek do kawiarenki parafialnej.
 2. W najbliższym tygodniu, 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który jest czasem naszego przygotowania przez pokutę i osobiste nawrócenie do przeżycie Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana. W Środę Popielcową Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00, 18:00 i 19:30. Tego dnia wszyscy wierni, którzy ukończyli osiemnasty a jeszcze nie przekroczyli sześćdziesiątego roku życia zobowiązania są do zachowania postu ścisłego. Praktyka postu ścisłego, jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 3. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu w naszym kościele podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy rozważać Mękę Pańską. W tym roku, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedzielę o godz. 17:30. Zapraszamy i zachęcamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
 4. Za tydzień w niedzielę 18 lutego rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dla nas ks. Jarosław Mrówczyński. Nauki rekolekcyjne będą trwały do środy 21 lutego i będą w godzinach: 9:00, 18:00 i 19:30. Od środy popielcowej do rozpoczęcia rekolekcji będziemy w czasie każdej Mszy Świętej modlić się o przemianę serc, nawrócenie i duchowe owoce rekolekcji.
 5. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi oraz składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobom, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie przedstawia się następująco:
  • W poniedziałek 12 lutego, ul. Sporna i po godz. 18:00, ul. Kobzy
  • We wtorek 13 lutego, ul. Słonki w całości
  • W czwartek 15 lutego, ul. Maryli, Krzesanego, Sztajerka i 6 sierpnia
  • W piątek 16 lutego, ul. Puławska w całości
  • W sobotę 17 lutego, ul. Baletowa.
  • W czwartek 22 lutego, ul. Farbiarska
  • W piątek 23 lutego, ul. Kajakowa (bloki)
  • W sobotę 24 lutego, ul. Kajakowa (domki)

         Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę. Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą. Na czas trwania rekolekcji Pozostałą część wizyty duszpasterskie przedstawimy w przyszłą niedzielę