Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej są zbierane przez wolontariuszy ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Bardzo dziękujemy za wsparcie dzieła powołań kapłańskich w naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. W przyszłą niedzielę 4 grudnia rozpoczniemy adwentowe rekolekcje parafialne, które potrwają do środy 7 grudnia. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Marek Szymula. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę 4 grudnia podczas wszystkich Mszy Świętych. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy Świętej o godz. 10:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej a w pozostałe dni również od godz. 17:30.
 3. Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 7:30 oraz we wtorek i czwartek o godz. 18:00.
 4. Pod chórem przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast od przyszłej niedzieli przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz, do którego będziemy mogli składać słodycze przeznaczone do świątecznych paczek dla dzieci z naszej parafii.
 5. Zapraszamy na muzyczne warsztaty kolędowe, prowadzone przez Siostrę Helenę i nasz parafialny chór. Spotkanie będą w kolejne piątki adwentu oraz w środę 21 grudnia o godz. 19:00 w Domu Parafialnym. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 2 grudnia o godz. 19:00. Zajęcia będą obejmowały nauka śpiewu wybranych kolęd oraz ćwiczenia z podstaw emisji głosu. Przy wyjściu z kościoła chórzyści udzielają szczegółowych informacji.
 6. Ksiądz Łukasz zaprasza w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do domu parafialnego młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”.
 7. Natomiast Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie w domu parafialnym w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają nasz parafialny budżet. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 30 listopada, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.
  • W sobotę 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. Jest to dzień imienin i urodzin naszego Księdza Prałata Franciszka. Na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji Księdza Prałata Franciszka, prosząc dobrego Boga o łaskę zdrowia, błogosławieństwo i potrzebne siły dla Niego.