Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 5 grudnia. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Tomasz Ślesik. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dziś na wszystkich Mszach Świętych. Natomiast w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie na każdej Mszy Świętej oraz dodatkowo od godz. 17:30. Dziś także z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30 przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. Ks. Łukasz zaprasza dziś na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 9:00 osoby zaangażowane w duszpasterstwo „Margaretki”. Spotkanie będzie w kościele.
 3. Msze Święte Roratnie w tym roku w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek i w środę o godz. 7:30, we wtorek i w czwartek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 6:00 rano.
 4. W najbliższym tygodniu przypada, pierwsza czwartek miesiąca. Zapraszamy tego dnia na Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która będzie od godz. 23:00 do północy.
 5. W piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny porządek Mszy Świętych będzie następujący: o godz. 7:30, 18:00 i 19:30. Na Mszę Świętą o godz. 19:30 szczególnie zapraszamy małżeństwa i rodziny oczekujące potomstwa. Po tej Mszy Świętej, czyli około 20:30 będzie nabożeństwo Akatystu ku czci Najświętszej Bogurodzicy. Nabożeństwo to będzie połączone z obrzędem mirowania olejem św. Szarbela. Tego dnia również zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 12:00 w ramach godziny łaski.
 6. Dziś swoje imienin i urodzin przeżywa Ksiądz Prałat Franciszek Ordak. Na Mszy Świętej o godz. 12:30 będziemy modlić się w Jego intencji. Ksiądz Prałat obecnie przebywa w szpitalu jest po bardzo poważnym zabiegu chirurgicznym. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, prosząc dobrego Boga o łaskę zdrowia, błogosławieństwo i potrzebne siły.
 7. Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej po Mszy Świętej będą zbierać ofiary do puszek w ramach prowadzonej przez nich akcji, „Paczka”, która jest wyrazem konkretnej pomocą dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich.
 8. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatek. Nasz parafialny Zespół Caritas wraz z wolontariuszami, którymi opiekują się Siostry Dominikanki w dniach 8 i 9 grudnia będą prowadzić zbiórkę żywności w dwóch sklepach: Lidl przy ul. Puławskiej na Dąbrówce i Auchan w Centrum Ursynów. Prosimy o wsparcie tej akcji. Zebrane dary zostaną przekazana rodzinom i osobom samotnym z naszej parafii, którzy żyją w trudnych warunkach materialnych. Do kosza wystawionego przy ołtarzu Św. Antoniego można składać słodyczy do paczek świątecznych dla dzieci.
 9. Dziś spotkanie w ramach warsztatów plastycznych dla dzieci i rodziców „Jako w niebie tak i na ziemi” będzie po Mszy Świętej o godz. 11:00 w domu parafialnym.
 10. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie modlitewne w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 11. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić śpiewem Pana Boga na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 13. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa.
  • W czwartek 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego.
  • W piątek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia obowiązuje dyspensa pozwalająca na spożywanie potrawy mięsnych.