Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela Adwentu

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w ćwiczeniach duchowych. Dziękujemy również tym osobą, które 8 grudnia włączyły się w „godzinę łaski” oraz uczestniczyły w modlitwie akatystem. Dziękujemy Siostrze Helenie i chórowi za przygotowanie akatystu.
 2. Msze Święte Roratnie w naszym kościele są odprawiane w poniedziałek i w środę o godz. 7:30, we wtorek i w czwartek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 6:00 rano.
 3. Harcerze z ZHR – u składają serdeczne podziękowania za złożone dary w ramach prowadzonej przez nich akcji, „Paczka”. Dziękują także za ofiary pieniężne, które w ramach akcji były zbierane do puszek. Zebrano na ten cel 4100 zł.
 4. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz w opłatek i sianko. Do kosza wystawionego przy ołtarzu Św. Antoniego można składać słodyczy do paczek dla dzieci.
 5. Dziś spotkanie w ramach warsztatów plastycznych dla dzieci i rodziców „Jako w niebie tak i na ziemi” po Mszy Świętej o godz. 11:00 w domu parafialnym.
 6. Osoby, które chcą wspólnie czytać Ewangelię według Świętego Mateusza, zapraszamy w najbliższy wtorek 12 grudnia o godz. 19:45 do kaplicy w domu parafialnym. Chcemy przed Najświętszym Sakramentem poznawać, modlić się i karmić Bożym Słowem.
 7. Ksiądz Łukasz w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej zaprasza do domu parafialnego, młodzież na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”. Natomiast kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Łukasza mają swoje spotkanie w przyszłą niedzielę 17 grudnia o godz. 17:00.
 8. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie modlitewne w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 9. Siostra Helena, zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego dzieci, które chcą chwalić śpiewem Pana Boga na spotkanie scholki parafialnej..
 10. Na tablicy ogłoszeń przed kościołem jest udostępniony dekret Księdza Kardynała informujący o powołaniu ośrodka duszpasterskiego w Mysiadle. Jest również zamieszczona mapa przygotowana przez księdza Leszka Kwiatkowskiego z Mysiadła, ilustrująca proponowany zakres oddziaływania duszpasterskiego przyszłej parafii. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i przedstawioną propozycją.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 12. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji.
  • W czwartek 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża.