Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Adwentu

 1. Dziś przypada IV Niedziela Adwentu i zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 7:30 9:00, 11:00 i 12:30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00. O północy zapraszamy na Mszę Świętą zwaną Pasterką. W poniedziałek, w Uroczystość Bożego Narodzenia, czyli jutro 25 grudnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:30. Pozostałe Msze święte będą sprawowane w porządku świątecznym, czyli o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. Przy tej okazji informujemy, że również w Nowy Rok 1 stycznia nie będzie również Mszy Świętej o godz. 7:30. Natomiast w drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia w Święto Świętego Szczepana, Msze Święte będą odprawiane według porządku świątecznego, czyli o godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00.
 2. Dziś o zmierzchu, z chwilą pojawienia się pierwszej gwiazdy na niebie, gdy w naszych domach zasiądziemy do uroczystej wieczerzy, rozpocznijmy ją od wspólnej modlitwy i lektury fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim. W opłatek i sianko na wigilijny stół można zaopatrywać się jeszcze w zakrystii.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w przeżyciu tegorocznego adwentu oraz w przygotowaniu kościoła na święta Bożego Narodzenia. Dziękuję ks. Tomaszowi za poprowadzenie rekolekcji adwentowych. Księżom Maciejowi i Łukaszowi za posługę sakramentalną, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękuję Siostrze Helenie i chórowi parafialnemu za przygotowanie i poprowadzenie Akatystu. Dziękuję Siostrze Juliannie za przygotowanie świątecznego wystroju kościoła oraz siostrom katechetkom: s. Lorettcie i s. Cherubinie za zorganizowanie jasełek w szkołach.
 4. Ksiądz Kardynała Kazimierz Nycz udzielił na piątek 29 grudnia, który wypada w Oktawie Bożego Narodzenia dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru dnia oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 26 grudnia, Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
  • W środę 27 grudnia, Święto Świętego Jana Apostoła.
  • W czwartek 28 grudnia, Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  • W piątek 29 grudnia, wspomnienie św. Tomasza Becketa.