Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dziś w Kościele obchodzimy uroczystość, dedykowaną Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Kończy tym samym obchody roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy już Adwent. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12:30, przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Za publiczne odmówienie tego Aktu, przysługuje przywilej odpustu zupełnego.
 2. W przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je dla nas ks. Tomasz Ślesik. Rekolekcje potrwają do wtorku 5 grudnia. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę 3 grudnia na wszystkich Mszach Świętych. Natomiast w poniedziałek i we wtorek na Mszy Świętej o godz. 10:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej, a w pozostałe dni również od godz. 17:30. Msze Święte Roratnie w naszym kościele w tym roku będą odprawiane w poniedziałek i w środę o godz. 7:30, we wtorek i w czwartek o godz. 18:00 oraz w soboty o godz. 6:00 rano.
 3. Serdecznie zapraszamy dziś o godz. 16:00 do domu parafialnego na spotkanie autorskie, które poprowadzi redaktor Milka Skalska z Hanną Dziarską – Pałac, autorką bardzo ciekawie przedstawionej historii z czasów Powstania Warszawskiego pt.: „Listy z kanałów”.
 4. W najbliższym tygodniu przypadają: Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia od godz. 17:30. W Pierwszą Sobotę miesiąca, 2 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją.
 5. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu swoimi ofiarami wsparli budżet naszego Parafialnego Zespołu CARITAS. Zebraliśmy do puszek 4100 zł. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i szczodrość. Od następnej niedzieli, będą rozprowadzane świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
 6. Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w przyszłą niedzielę będą zbierać ofiary do puszek w ramach prowadzonej przez nich akcji, „Paczka”, która jest konkretną pomocą dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich. Będzie można również tę akcję wesprzeć konkretnymi darami zbieranymi w ciągu najbliższego tygodnia do wystawionego kosza przy ołtarzu św. Antoniego.
 7. Ksiądz Łukasz zaprasza młodzież w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do domu parafialnego na spotkanie w ramach paneli dyskusyjnych pt. „Kurs wiary – zrozumieć chrześcijaństwo”. Natomiast przygotowujących się do bierzmowania z grupy księdza Łukasza, zapraszamy dziś na spotkanie o godz. 17:00 do domu parafialnego.
 8. Siostra Helena zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty muzyczne nauki śpiewania kolęd, które będą odbywały się w środy i piątki przez cały adwent w godz. od 19:00 do 21:00. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 1 grudnia w domu parafialnym o godz. 19:00. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia będzie wspólny śpiew z naszym chórem parafialnym podczas Pasterki.
 9. Dziś spotkanie w ramach warsztatów plastycznych dla dzieci i rodziców „Jako w niebie tak i na ziemi” będzie po Mszy Świętej o godz. 11:00 w domu parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę 3 grudnia po Mszy Świętej o godz. 9:00 zapraszamy na spotkanie osoby zaangażowane w duszpasterstwo „Margaretki”. Spotkanie będzie w kościele.
 11. Ksiądz Tomasz zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie modlitewne w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 12. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić śpiewem Pana Boga na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 14. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W czwartek 30 listopada, Święto Świętego Andrzeja, Apostoła.