Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w kościele obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy Świętej wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek na nasz Parafialny Zespół „CARITAS”. Dziękujemy za każdy dar serca.
 2. W sobotę 25 listopada po Mszy Świętej wieczornej, zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie wszystkich modlących się i pragnących modlić się w ramach „Różańca Rodziców”. Rozpoczynamy cykl katechez formacyjnych o przymiotach Matki Bożej. Tematem pierwszego spotkania będzie pytanie: „Czy Matka Boża była blondynką?”
 3. Natomiast w niedzielę 26 listopada zapraszamy do domu parafialnego o godz. 16:00 na spotkanie autorskie, które poprowadzi redaktor Milka Skalska z Hanną Dziarską – Pałac, autorką bardzo ciekawie przedstawionej historii z czasów Powstania Warszawskiego „Listy z kanałów”. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach rozdawanych przez kwestujących wolontariuszy.
 4. Podobnie, jak w ubiegłym roku s. Helena zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty muzyczne nauki śpiewania kolęd, które będą odbywały się w środy i piątki przez cały adwent w godz. od 19:00 do 21:00. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 1 grudnia w domu parafialnym o godz. 19:00. Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia ma stać się wspólny śpiew z naszym chórem parafialnym podczas Pasterki. Przy wyjściu z kościoła na ławkach są wyłożone ulotki informacyjne oraz z dodatkowymi informacjami dla zainteresowanych będą czekali nasi chórzyści.
 5. Dziś spotkanie w ramach warsztatów plastycznych dla dzieci i rodziców „Jako w niebie tak i na ziemi” będzie po Mszy Świętej o godz. 11:00 w kaplicy w domu parafialnym.
 6. Ksiądz Łukasz zaprasza młodzież w najbliższy wtorek po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie do domu parafialnego w ramach kursu wiary. Natomiast młodzież przygotowująca się do bierzmowania z grupy księdza Łukasza, będzie miała spotkanie w niedzielę 26 listopada o godz. 17:00 w domu parafialnym.
 7. Zapraszamy na spotkanie w niedzielę 3 grudnia po Mszy Świętej o godz. 9:00 osoby zaangażowane w duszpasterstwo „Margaretki”. Spotkanie będzie w kościele.
 8. Ksiądz Tomasz, natomiast zaprasza w czwartek o godz. 19:00 na spotkanie modlitewne w ramach Kręgu Biblijnego „Quaerens Verbum.”
 9. Siostra Helena, zapraszamy dzieci, które chcą chwalić śpiewem Pana Boga na spotkania scholki parafialnej. W każdą niedzielę o godz. 10:15 do domu parafialnego.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 11. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek 20 listopada, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.
  • We wtorek 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • W środę 22 listopada, wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Naszą modlitwą ogarniamy S. Helenę, naszą organistkę oraz nasz Chór Jubilate Deo.
  • W piątek 24 listopada, wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.