Uroczystość Objawienia Pańskiego Święto Trzech Króli

1. Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów wpisując tradycyjnie skrót: K+M+B lub C+M+B oraz aktualny rok. Zapis ten oznacza imiona trzech króli: Kacper, Melchior i Baltazar lub w drugim przypadku, starożytną sentencję łacińską: Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: „Niech Chrystus mieszka wśród nas i nam błogosławi.” Ofiary zbierana dziś do puszek po Mszy Świętej przeznaczone są na dzieła misyjne w Kościele. Przy wyjściu z kościoła u naszych Sióstr Dominikanek można zaopatrywać się w poświęconą kredę i kadzidło.
  2. Seniorów naszej parafii zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 15:00, a następnie na świąteczne spotkanie kolędowe do kawiarenki parafialnej. Przy tej okazji z serca dziękujemy wszystkim, którzy swoimi darami włączyli się w przygotowanie spotkania.
  3. Jutro z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
  4. Razem z parafią św. Zofii Barat w dniach od 24 do 31 maja 2023 roku organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższą niedzielę 8 stycznia do Domu Parafialnego o godz. 16:30.
  5. W poniedziałek 9 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
    • Porządek kolędy będzie następujący:
    • W poniedziałek 9 stycznia, ul. Białozora, Kolibrów, Jarząbków i Gruchacza od strony Shella
    • We wtorek 10 stycznia, ul. Kanarkowa, Kormoranów i Modraszki.
    • W środę 11 stycznia, ul. Rajskich Ptaków (cała).
    • W czwartek 12 stycznia, ul. Dzierzby, Leśna, Trele i 6 sierpnia.
    • W piątek 13 stycznia, ul. Puchaczy i Bogatki.
    • W sobotę 14 stycznia, ul. Żołny.
    • W poniedziałek 16 stycznia, ul. Kajakowa (bloki i domy).
    • We wtorek 17 stycznia, ul. Raniuszka, Maryli, Rataja.
    • W środę 18 stycznia, ul. Pelikanów, Marabuta, Drzemlika.
    • W czwartek 19 stycznia, ul. Wędrowców, Organistów, Fortepianowa.
    • W piątek 20 stycznia, ul. Gawota 9 i 11, Muzyczna.

Na czas kolędowych odwiedzin prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą. Wizytę kolędową rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin będziemy modlić się w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:30.