Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Wyrazy serdecznej wdzięczności składamy ks. Jarosławowi Mrówczyńskiemu, za pełne ducha poprowadzenie naszej wspólnoty po ścieżkach Bożej Opatrzności i modlimy się o trwałe owoce przemiany i duchowego odrodzenia dla nas.
 2. W najbliższym tygodniu przypada: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, 1 marca zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele będzie od godz. 17:30. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Wieczorem po Mszy Świętej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
 3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11:00 zapraszamy do domu parafialnego dzieci i rodziców na warsztaty plastyczne, „Jako w niebie tak i na ziemi…”.
 4. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedzielę o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
 5. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi oraz składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobom, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie przedstawia się następująco:
  • W poniedziałek 26 lutego, ul. Bogatki.
  • We wtorek 27 lutego, ul. Dzierzby.
  • W środę 28 lutego, ul. Głuszca.
  • W czwartek 29 lutego, ul. Klubowa.
  • W sobotę 2 marca, ul. Wędrowców i Transportowców.
  • W poniedziałek 4 marca, ul. Raniuszka.
  • We wtorek 5 marca, ul. Rajskich Ptaków.
  • W środę 6 marca, ul. Ludwinowska 22 od A do F, 24 do 24K i od 28 do 28F.
  • W czwartek 7 marca, ul. Ludwinowska 20 oraz osiedle Sadyba Ludwinów nry od 47C do 47Z
  • W piątek 8 marca, ul. Czterech Wiatrów.
  • W sobotę 9 marca, ul. Organistów, Dźwiękowa, Ludwinowska 1.

                 Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę. Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki, czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.