Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy także o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej.
 3. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę autokarową „Szlakiem Piastowskim” w dniach od 16 do 18 maja (czwartek – sobota). W programie zwiedzanie i nawiedzenie miejsc związanych z historią Polski: Gniezno, Poznań, Biskupin, Gąsawa, Trzemieszno, Mogilno i Strzelno. Koszt wyjazdu to 650 zł, a zapisy z wpłatą zaliczki w wysokości 100 zł w najbliższy piątek 8 marca po drodze krzyżowej w domu parafialnym.
 4. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych zapraszamy w piątek 15 marca na rekolekcje wielkopostne. O godz. 16:30 będą mieć spotkanie uczniowie z klas 1 – 4 w domu parafialnym, następnie będzie Msza Święta o godz. 17:15 i po Mszy będzie spotkanie dla uczniów z klas 5 – 8. Rekolekcje poprowadzi ks. Szalwa Markoszwili z Gruzji. Temat rekolekcji „DOŚWIADCZENIE MIŁOŚCI BOGA”.     
 5. Nasz Parafialny Zespół Caritas wraz z Siostrami Dominikankami organizuje zbiórkę żywności w trzech sklepach: Auchan Ursynów, Biedronka przy ul. Kuropatwy i Lidl przy ul. Puławskiej. Zebrane produkty będą przeznaczone dla rodzin i osób samotnych z naszej Parafii, które żyją w trudnych warunkach materialnych. Zbiórka odbędzie się w piątek i sobotę 8 i 9 marca.  Prosimy o wsparcie tej akcji.
 6. W piątek 15 marca organizujemy nocną parafialną drogę krzyżową, podczas której chcemy w ciszy rozważając Mękę Pańską przejść dystans 33 km. Drogę Krzyżową rozpoczniemy i zakończymy Mszą Świętą w naszym kościele. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek 8 marca po drodze krzyżowej w domu parafialnym.
 7. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedzielę o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału we wspólnotowej modlitwie.
 8. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi oraz składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobom, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie przedstawia się następująco:
  • W poniedziałek 4 marca, ul. Raniuszka.
  • We wtorek 5 marca, ul. Rajskich Ptaków.
  • W środę 6 marca, ul. Ludwinowska 22 od A do F, 24 do 24K i od 28 do 28F.
  • W czwartek 7 marca, ul. Ludwinowska 20 oraz osiedle Sadyba Ludwinów nry od 47C do 47Z
  • W piątek 8 marca, ul. Czterech Wiatrów.
  • W sobotę 9 marca, ul. Organistów, Dźwiękowa, Ludwinowska 1.
  • W poniedziałek 11 marca, ul. Ludwinowska (pozostała część) oraz po godz. 19:00, ul. Gawota 13 od B do S.
  • We wtorek, 12 marca, ul. Jeziorki
  • W środę 13 marca, ul Gawota 9 i od 9a do 9r oraz 11 i od 11a do 11u.
  • W czwartek 14 marca, ul. Gawota 4, 4a, 4b, 6, 6a, 6b i 6c.
  • W sobotę 16 marca, pozostała część ul. Gawota.

                 Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę. Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki, czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.