Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Zwykła

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Jerzego Limanówkę, który kieruje pallotyńską fundacją „Salvatti”, zajmującą się wsparciem dzieł misyjnych w różnych regionach świata. Jedna z rodzin naszej parafii w ramach wolontariatu misyjnego rozeznała swoją gotowość wyjazdu na misje do Rwandy. Po każdej Mszy Świętej, wolontariusze będą zbierać ofiary pieniężne do puszek, jako nasze wsparcie w misyjną działalność Kościoła. Będzie także rozprowadzana kawa, przygotowywana w ośrodkach misyjnych w Afryce w ramach działalności fundacji „Salvatti”. Także dziś oraz 2 lutego, nasz parafialny zespół „Caritas” będzie rozprowadzał gromnice przed Świętem Ofiarowania Pańskiego.
 2. W piątek 2 lutego, będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, które w tradycji Kościoła w Polsce, zwane jest Świętem Matki Boże Gromnicznej. Podczas każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo świece. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy w piątek 2 lutego na Mszę Świętą o godz. 18:00 podczas, której będziemy modlić się w intencji osób, które ofiarowały swoje życie Panu Bogu podejmując w Kościele drogę powołania zakonnego lub życia konsekrowanego. W naszej wspólnocie parafialnej to okazja, do modlitwy o powołania zakonne i łaskę zachowania w powołaniu wszystkich wezwanych. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika za Ich pełną miłości posługę wśród nas. Dziękujemy również Siostrom ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego Sacré Couer za Ich modlitewne wsparcie. Wszystkim Osobom Konsekrowanym, życzymy mocy Bożego Ducha na każdy dzień. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7:30, 9:00 i 18:00.
 3. W najbliższym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 1 lutego podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, będziemy modlić się o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej oraz o łaskę zachowania powołanych. Zapraszamy także o godz. 23:00 na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej. W piątek, 2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej i od godz. 17:30. W sobotę 3 lutego po Mszy Świętej o godz. 7:30 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Wieczorem po Mszy Świętej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją.
 4. Ks. Łukasz w przyszłą niedzielę 4 lutego po Mszy Świętej o godz. 9:00 zaprasza osoby włączone w duszpasterstwo „Margaretek” na spotkanie do domu parafialnego oraz kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na godz. 17:00.
 5. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  • W piątek 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego.
 6. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi oraz składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobom, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie przedstawia się następująco:
  • W poniedziałek 29 stycznia – ul. Muzyczna, Rytmiczna i Łagiewnicka.
  • We wtorek 30 stycznia – ul. Leśna, Trele i Kobuza.
  • W środę 31 stycznia – ul. Fortepianowa oraz Mewy i od godz. 18:00 Gruchacza.
  • W czwartek 1 lutego – ul. Gajdy.
  • W sobotę 3 lutego – ul. Sarabandy.
  • W poniedziałek 5 lutego, ul. Jagielska Osiedle Laguna nry 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63.
  • We wtorek 6 lutego, ul. Jagielska, Orkiszowa i Białozora.
  • W środę 7 lutego, ul. Puchaczy, Kanarkowa, Jarząbków i Kolibrów.
  • W czwartek 8 lutego, ul. Piecuszka, Modraszki i Kormoranów.
  • W piątek 9 lutego, ul. Pelikanów i Fanfarowa
  • W sobotę 10 lutego, Żołny
  • Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę. Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.