III Niedziela Zwykła

1. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć ks. Jerzego Limanówkę, który kieruje pallotyńską fundacją „Salvatti”, zajmującą się wsparciem dzieł misyjnych w różnych regionach świata. Jedna z rodzin naszej parafii rozeznała swoją gotowość wyjazdu na misje do Afryki. Ksiądz Jerzy oraz Wiesia i Adam wprowadzą nas w charakter wolontariatu misyjnego oraz pracy misyjnej w Rwandzie. Po każdej Mszy Świętej, wolontariusze będą zbierać ofiary pieniężne do puszek, jako nasze wsparcie w misyjną działalność Kościoła. Będzie także rozprowadzana kawa, przygotowywana w ośrodkach misyjnych w Afryce w ramach działalności fundacji „Salvatti”. Również w przyszłą niedzielę oraz 2 lutego, nasz parafialny zespół „Caritas” będzie rozprowadzał gromnice przed Świętem Ofiarowania Pańskiego.
  2. Dziś w Kościele przeżywamy niedzielę Słowa Bożego, która jest dla nas okazją do tego, aby w życiu wiary sięgać i czytać Pismo Święte. Bóg w pełni objawił się w Jezusie Chrystusie i nieustannie objawia się nam w mocy Ducha Świętego przez Boże Słowo. Inspiracją tegorocznej niedzieli Słowa Bożego są słowa zaczerpnięte z Ewangelii według Świętego Jana: „Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31).
  3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
    • W środę 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła.
    • W czwartek 25 stycznia, Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
    • W piątek 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów.
  4. Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się w minionym tygodniu w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, szczere i pełne troski rozmowy, cenne uwagi oraz składane ofiary na rzecz parafii. Dziękujemy szczególnie osobą, które wsparły nas pomocą z transportem na kolędę i z kolędy. Harmonogram wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie przedstawia się następująco:
    • W poniedziałek 22 stycznia – ul. Nawłocka i  Dawidowska.
    • We wtorek 23 stycznia – ul. Buszycka, Hektora i Eurdyki.
    • W środę 24 stycznia – ul. Tukana, Czysta i od godz. 18:00 ul. Rataja.
    • W czwartek 25 stycznia – ul. Ługi i Głęboka.
    • W piątek 26 stycznia – ul. Dumki i Marabuta.
    • W sobotę 27 stycznia – ul. Trombity.
    • W poniedziałek 29 stycznia – ul. Muzyczna i Łagiewnicka.
    • We wtorek 30 stycznia – ul. Leśna, Trele i Kobuza.
    • W środę 31 stycznia – ul. Fortepianowa oraz Mewy i od godz. 18:00 Gruchacza.
    • W czwartek 1 lutego – ul. Gajdy.
    • W sobotę 3 lutego – ul. Sarabandy.
      • Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy w soboty od godz. 10:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W intencji odwiedzanych rodzin modlimy się podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w niedzielę. Natomiast na czas naszego spotkanie prosimy o przygotowanie pasyjki czyli krzyża ze świecami, oraz kropidła i naczynia ze święconą wodą.