Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Niedziela Palmowa

  1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, który jest świętym czasem przeżycia tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Święte Triduum Paschalne, które uobecnia najważniejsze tajemnice naszej wiary będziemy celebrować w następującym porządku: W Wielki Czwartek, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18:00. W Wielki Piątek, Liturgia Męki Chrystusa Pana będzie również o godz. 18:00 i w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20:00. Na Liturgię Wielkiej Soboty, prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych. Następnie po Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Nie będzie natomiast procesji rezurekcyjnej rano w niedzielę. Pierwsza Msza Święta w poranek wielkanocny w Niedzielę Zmartwychwstania będzie o godz. 9:00. W Wielki Czwartek po Liturgii będzie możliwość czuwania razem z Chrystusem w ciemnicy do północy. W Wielki Piątek o godz. 15:00 rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego, a czuwanie przy Grobie Pańskim będzie po Liturgii Męki Pańskiej do północy. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 9:00 i w tym czasie będzie możliwość adoracji Chrystusa w grobie pańskim. Święcenie pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny będzie w Wielką Sobotę w kawiarence w domu parafialnym od godz. 9:00 do godz. 18:00 oraz w świetlicy na Zgorzale godz. 11:00.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i poprowadzenie parafialnej drogi krzyżowej w miniony piątek. Dziękujemy uczestniczącym za wspólnotową modlitwę i świadectwo wiary.
  3. W najbliższy poniedziałek, zapraszamy małżeństwa oczekujące na potomstwo na Mszę Świętą o godz. 18:00. W Eucharystii chcemy dziękować Panu Bogu za dar nowego życia i wypraszać moc Bożego błogosławieństwa oraz potrzebne łaski dla wszystkich troszczących się o cud nowego życia.
  4. Nasz parafialny zespół „CARITAS” w ramach wielkopostnej jałmużny organizuje dziś pieniężną zbiórkę ofiar do puszek na wsparcie dzieł pomocy dla najbardziej potrzebujących.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, do którego zobowiązani są wszyscy wierni, którzy ukończyli osiemnasty a jeszcze nie przekroczyli sześćdziesiątego roku życia. Praktyka postu ścisłego, jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i dopuszcza jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Dla przypomnienia i wyjaśnienia. Przepisy postne według Prawa Kanonicznego w ciągu całego roku obowiązują wszystkich wiernych, którzy ukończyli czternasty rok życia i zobowiązani są do zachowania postu jakościowego w każdy piątek roku. Natomiast w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, który jest wstrzemięźliwością od potraw mięsnych i ma charakter ilościowy i jakościowy.
  6. Dziękujemy także wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i trud współodpowiedzialności za nasz kościół. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.