Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli i włączyli się w przygotowanie i realizację Parafialnej Nocnej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy uczestnikom i osobom, które zaangażowały się w nocne czuwanie w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Bóg, swoją łaską i miłością dopełnia w nas i w naszej wspólnocie parafialnej wszystkiego, co rodzi się z natchnienia Bożego Ducha, abyśmy mogli wydawać trwałe owoce nawrócenia.
 2. W czwartek 21 marca o godz. 19:00 zapraszamy na nabożeństwo pokutne a następnie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź będzie w kościele do godz. 23:00. W Wielkim Tygodniu spowiedź będzie tylko do Wielkiej Środy.
 3. W najbliższy piątek 22 marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Rozważając Mękę naszego Zbawiciela przejdziemy następującą trasą: od kościoła ul. Klubową do ul. Farbiarskiej. Następnie przez nasz cmentarz parafialny i ul. Łagiewnicką wrócimy do kościoła. Nasza publiczna modlitwa przy krzyżu Zbawiciela to również okazja do świadectwa naszej wiary. Prosimy o przyniesienie świec na to nabożeństwo.
 4. Dziękujemy Ks. Szalwie Markozaszwili z Gruzji oraz ks. Łukaszowi i osobom, które włączyły się w przygotowanie i poprowadzenie rekolekcji dla dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.
 5. Podejmując inicjatywę modlitwy w intencji naszej Ojczyzny włączamy się w nowennę za przyczyną św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Do soboty 24 marca będziemy modlić się w kościele tekstem nowenny na zakończenie wystawienia Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy natomiast do indywidualnej modlitwy nowenną o godz. 21:20 po Apelu Jasnogórskim.
 6. W piątek 8 marca w kurii archidiecezji warszawskiej została erygowana nowa parafia bł. Jerzego Popiełuszki w Mysiadle. Fakt ten, zmienił tym samym statut dotychczasowego ośrodka duszpasterskiego w parafię. Cieszymy się tym wydarzeniem i jednocześnie informujemy, że granice naszej parafii zostały w dawnym układzie. Od południa w kierunku zachodnim granica przebiega od skrzyżowania ul. Puławskiej z Jaskółczą, następnie granicą administracyjną Ursynowa do ul. Gogolińskiej. Z przynależnością do naszej parafii z ul. Gogolińskiej numerów: od 2 do 16 oraz 15 z pozostałymi aliansami. Następnie wzdłuż strugi wodnej „Rów Jeziorki” do skrzyżowania ul. Rybitwy i Gołębiej w Starej Zgorzale z uwzględnieniem nr 108B z ul. Postępu. Pozostała część granicy zostaje w dotychczasowym przebiegu. Ks. Leszkowi Kwiatkowskiemu, proboszczowi i parafianom nowopowstającej wspólnoty życzymy wytrwałości i deklarujemy duchowe i materialne wsparcie.
 7. Osoby, które w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, PIT-u za rok 2023 chcą przekazać swoje 1,5% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii, jako cel szczegółowy mogą uzyskać w zakrystii kościoła informację jak przeprowadzić taką procedurę.
 8. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii. Dziękujemy Wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkania w czasie kolędy. Dziękujemy za gościnę, rozmowy i sugestie dotyczące obrazu duszpasterstwa w naszej wspólnocie. W najbliższych dniach będziemy jeszcze odwiedzać te rodziny, z którymi z różnych względów nie mogliśmy spotkać się w wyznaczonym terminie. Prosimy o umawianie tych spotkań indywidualnie z księżmi w zakrystii lub kancelarii parafialnej wciągu najbliższego tygodnia.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 19 marca, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.