Informacja o przebiegu liturgii w Triduum Paschalnym

Wielki Czwartek, 28 marca 2024 roku

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 18:00.

Tego dnia czuwania razem z Chrystusem w ciemnicy do północy

Wielki Piątek, 29 marca 2024 roku

Liturgia Męki Chrystusa Pana – godz. 18:00
W Wielki Piątek o godz. 15:00 rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Od godz. 8:00 do północy będzie otwarty kościół. Czuwanie przy Grobie Pańskim będzie po Liturgii Męki Pańskiej do północy.

Wielką Sobotę 30 marca 2024 roku

Wigilia Paschalna – godz. 20:00. Na Liturgię Wielkiej Soboty, prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych. Po Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna wokół kościoła. Nie będzie natomiast procesji rezurekcyjnej rano w niedzielę 31 marca 2024 roku. Pierwsza Msza Święta w poranek wielkanocny w Niedzielę Zmartwychwstania będzie o godz. 9:00.

W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 9:00. W tym czasie będzie możliwość adoracji Chrystusa w grobie pańskim.

Święcenie pokarmów przeznaczonych na stół wielkanocny będzie w Wielką Sobotę w kawiarence w domu parafialnym od godz. 9:00 do godz. 18:00 oraz w świetlicy na Zgorzale o godz. 11:00.