Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

I Niedziela Adwentu

 1. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele liturgiczny okres Adwentu, który ma nas przygotować do spotkania z przychodzącym Panem. Zachęcamy do podejmowania adwentowych postanowień, abyśmy swoje serca zwrócili ku Panu Bogu.
 3. Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, środę i w sobotę o godz. 7:30 oraz we wtorek i czwartek o godz. 18:00.
 4. W przyszłą niedzielę 5 grudnia rozpoczniemy adwentowe rekolekcje parafialne, które potrwają do środy 8 grudnia. Rekolekcje poprowadzi dla nas ks. Jarosław Mrówczyński. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę 5 grudnia podczas wszystkich Mszy Świętych. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę ćwiczenia rekolekcyjne będą na Mszy Świętej o godz. 9:00, 18:00 i 19:30. Spowiedź w czasie rekolekcji będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej a w pozostałe dni również od godz. 17:30.
 5. W najbliższym tygodniu przypadają: Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek 1 grudnia, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, z tematycznym kazaniem o liturgii oraz modlitwą o nowe powołania do służby w Kościele. Tego dnia zachęcamy także do Adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej, która będzie od godz. 23:00 do północy w naszym kościele. W Pierwszy Piątek, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. W Pierwszą Sobotę miesiąca, 4 grudnia podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
 6. Pod chórem przy wyjściu z kościoła można zaopatrywać się świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz, do którego możemy składać słodycze przeznaczone do świątecznych paczek.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 8. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • We wtorek 30 listopada, Święto św. Andrzeja, Apostoła.
  • W piątek 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana. Jest to również dzień imienin i urodzin naszego Księdza Prałata Franciszka. W piątek na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji Księdza Prałata, prosząc Dobrego Boga o łaskę zdrowia, błogosławieństwo i potrzebne siły.