Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

KOMUNIKATY PARAFIALNE

1 sierpnia 2021 roku – XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, dziękując Panu Bogu za dar wolności i niepodległość. Modlitwą ogarniemy także wszystkich niezłomnych bohaterów stolicy, którzy swoje życie oddali walcząc o wolność.
 2. Po Mszy Świętej o godz. 12:30 z racji pierwszej niedzieli miesiąca przed Najświętszym Sakramentem pomodlimy się litanią do Najświętszego Imienia Pana Jezusa.
 3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek 5 sierpnia podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się w intencji kapłanów i o łaskę nowych powołań do służby w Kościele, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej. Natomiast w pierwszy piątek zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź w naszym kościele, tego dnia będzie w czasie Mszy Świętych oraz od godz. 17:30. W pierwszą sobotę na Mszy Świętej o godz. 7:30 i 18:00 zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi nasze rodziny, Ojczyznę i nas samych. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
 4. Przypominamy, że osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament w nadzwyczajnej formie na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do komunii świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 5. Sierpień jest miesiącem wielu pielgrzymek na terenie całego kraju. Ośrodki duszpasterskie naszej archidiecezji organizujące piesze pielgrzymki do Matki Bożej na Jasną Górę zapraszają chętnych pątników do udziału w rekolekcjach w drodze. Zachęcamy przy tej okazji również do duchowego pielgrzymowania w tych dniach, aby modlitwą, wyrzeczeniem, postem wspierać pielgrzymujących i wypraszać potrzebne łaski dla nas. Więcej informacji znajdziemy na internetowej stronie, Archidiecezji Warszawskiej.
 6. Czas wakacyjnego odpoczynku jest dobrym przyczynkiem, aby zwrócić serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 7. Od przyszłej niedzieli nasz Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego zostanie wystawiony specjalny kosz, do którego będzie można składać szkolne wyprawki.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W środę 4 sierpnia, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  • W piątek 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.