Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XVI Niedziela zwykła

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. Dariusza Czupryńskiego, dyrektora Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. Po Mszy Świętej swoimi ofiarami zbieranymi do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło utrzymania i rozbudowy hospicjum. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W przyszłą niedzielę 25 lipca na Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy się modlić za przyczyną świętego Krzysztofa o bezpieczeństwo na naszych drogach. Po Mszy na parkingu przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Jest to również dzień patronalny ks. Krzysztofa Siwka, któremu życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa na każdy dzień.
 3. Również w najbliższym tygodniu w czwartek 22 lipca, będziemy wspominać św. Marię Magdalenę, patronkę naszej Siostry Magdaleny, którą zapewniamy o naszej modlitwie i życzymy wszelkich łask oraz mocy Bożego błogosławieństwa.
 4. Czas wakacji i urlopów będący sposobnością do odpoczynku jest również najlepszą okazją do pozostawienia zabiegania dnia codziennego i zwrócenia serca ku Panu Bogu. Wypoczywając nie zapominajmy o codziennej modlitwie oraz o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Nawiedzając kościoły lub miejsca kultu pamiętajmy o stosownym stroju i osobistej modlitwie.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
 6. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W czwartek 22 lipca, Święto św. Marii Magdaleny.
  • W piątek 23 lipca, Święto św. Brygidy.
  • W sobotę 24 lipca, wspomnienie św. Kingi.