Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś w naszej parafii dziękujemy Panu Bogu za dar pełnego udziału w Tajemnicy Eucharystii dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Modlitwą otaczamy rodziny i wszystkich bliskich dzieci komunijnych. Dziękujemy za trud wychowania i prowadzenia w wierze. Wyrazy wdzięczności kierujemy wobec nauczycieli i katechetów. Szczególnie dziękując Siostrom Dominikankom, z Siostrą Lorettą na czele, za ogrom pracy katechetycznej i całość przygotowania dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy także rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w dekorowanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każde dobro oraz dar ołtarza od dzieci komunijnych.
 2. Przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym w czasie pandemii. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyjmując Ciało Pana Jezusa w Eucharystii na dłoń, pamiętajmy o szacunku i czci wobec Najświętszego Sakramentu. Komunię Świętą po przyjęciu na dłoń spożywamy w obecności kapłana.
 3. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele odprawiane są w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę i dni świąteczne o godz. 17:30.
 4. Ksiądz Łukasz prosi kandydatów do sakramentu bierzmowania ze swojej grupy o kontakt mailowy, adres można otrzymać w zakrystii kościoła. Spotkanie, jak zwykle w ostatnią niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 5. Przepraszamy za niedogodność zawiązaną z brakiem nagłośnienia na zewnątrz kościoła. Przyczyną jest usterka w systemie nagłośnieniowym, co do której ufamy, że zostanie jak najszybciej usunięta.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • W czwartek 13 maja wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
  • W piątek 14 maja, Święto Św. Macieja Apostoła.