Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

Zmartwychwstanie Pańskie

  1. W Kościele przeżywamy radość z największej tajemnicy naszej wiary, którą Bóg odsłonił w Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele dziś i jutro są według porządku świątecznego. Dla podkreślenia paschalnej radości do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego będziemy w czasie sprawowania liturgii w kościele śpiewać „Credo”, które jest wyznaniem wiary.
  2. Dzieląc się ze wszystkimi mocą Zmartwychwstania naszego Zbawiciela w imieniu całego zespołu duszpasterskiego, księży i sióstr składamy, najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana mocą Swojej łaski obdarowuje nas niezłomną nadzieją, mężną wiarą i autentyczną miłością. Wszystkim naszym parafianom i gościom, życzymy radości paschalnej i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Z racji trwającej oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek można spożywać potrawy mięsne.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i talentami włączyli się w świąteczne przygotowania naszego kościoła. Dziękujemy za oprawę liturgiczną w czasie celebracji Triduum Paschalnego, za przygotowanie ciemnicy i grobu. Dziękujemy także za przyjęcie i zrozumienie wszystkich ograniczeń wynikających ze wskazań sanitarnych w czasie pandemii.
  5. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia w naszym kościele będzie odprawiana każdego dnia do soboty 10 kwietnia w na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Świętą o godz. 18:00.
  6. W najbliższym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Podczas Mszy Świętej, rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”.
  7. Dziękujemy także wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i wyrazy współodpowiedzialności za nasz kościół.