Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

XXII Niedziela Zwykła

 1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy kleryka Macieja Koźbę, alumna szóstego roku naszego seminarium, który w ramach przygotowania do święceń w ciągu roku będzie odbywał swoją praktykę duszpasterską. Ogarniamy Go naszą wspólną modlitwą.
 2. W najbliższą środę 1. września będziemy przeżywać 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i napaści hitlerowskich Niemiec oraz bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę. W tym dniu w naszej parafii odbędą się uroczystości współorganizowane z Urzędem Dzielnicy Ursynów upamiętniające tragiczne wydarzenia tamtego czasu. O godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Po Mszy Świętej przejdziemy na cmentarz parafialny, gdzie przy obelisku ofiar II Wojny Światowej zostaną złożone wiązanki.
 3. W najbliższą środę 1. września będziemy przeżywać 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i napaści hitlerowskich Niemiec oraz bolszewickiego Związku Radzieckiego na Polskę. W tym dniu w naszej parafii odbędą się uroczystości współorganizowane z Urzędem Dzielnicy Ursynów upamiętniające tragiczne wydarzenia tamtego czasu. O godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Po Mszy Świętej przejdziemy na cmentarz parafialny, gdzie przy obelisku ofiar II Wojny Światowej zostaną złożone wiązanki.
 4. W Świątyni Świętej Opatrzności Bożej 12 września odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W ramach duchowego przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia w naszej parafii w piątek 3 września rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją. Przez dziewięć kolejnych dni o godz. 17:45 przed Mszą Świętą wieczorem będziemy modlić się o duchowe owoce wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego, Księdza Kardynała Wyszyńskiego.
 5. Trwa w naszej parafii charytatywna akcja „Tornister pełen szlachetnych serc”. Parafialny Zespół Caritas i Siostry Dominikanki zapraszają ludzi dobrej woli do zbiórki zeszytów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci i młodzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego przygotowany jest kosz, do którego można składać wyprawki szkolne. Dziękujemy za już przygotowane i złożone dary.
 6. W najbliższym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W czwartek, 2 września na Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele oraz łaskę zachowania powołanych. W Pierwszy Piątek spowiedź w naszym kościele od godz. 17:30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież szkolną. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla uczniów, nauczycieli i katechetów w nowym roku szkolnym. Uroczyste poświęcenie przyborów szkolnych w niedzielę 5 września na Mszy Świętej o godz. 11:00. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczorów Uwielbienia z Maryją”.
 7. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zapraszamy na drugie spotkanie dotyczące programu realizowanego przez Caritas Polska pod nazwą „Koperta życia”. Program dedykowany jest seniorom i ma w krytycznych sytuacjach ułatwić służbom medycznym dostęp do danych o zdrowiu osób potrzebujących pomocy. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 września o godz. 16:45 w domu parafialnym. Zapraszamy na nie seniorów lub ich opiekunów.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar i wyraz współodpowiedzialność za nasz kościół.
 9. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W piątek 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.