Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12:30, będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem litanią do Najświętszego Imienia Jezus.
 2. W okresie Wielkiego Postu podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pańską. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.
 3. Dziękujemy za ofiary, które zostały złożone do puszek w minioną niedzielę i w środę popielcową, jako wyraz naszego wsparcie dla ofiar wojny na Ukrainie. Zebraliśmy na ten cel 18 000 złotych.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc uciekinierom z terenów objętych wojną. Dziękuję Siostrom Dominikankom za organizację i koordynację prowadzonej pomocy na terenie naszej parafii. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli do swoich domów uchodźców, otoczyli ich wsparciem, pomocą i autentyczną troską. Jeśli ktoś jeszcze może się zaangażować w to dzieło prosimy o kontakt z Siostrom Stanizją w zakrystii po Mszy Świętej. Obecnie potrzebujemy osoby, które mogą pomóc w transporcie uchodźców z dworców do poszczególnych rodzin. Zbieramy żywność, artykuły higieny osobistej oraz ubrania dla dzieci i kobiet. Ubrania prosimy opisywać rozmiarem. Rzeczy dostarczamy do Sióstr Dominikanek na ul. Klubową 6.
 5. Od wtorku 1 marca, trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Harmonogram odwiedzin opublikowany jest na internetowej stronie naszej parafii oraz na tablicy informacyjnej przed kościołem i przy kancelarii. Dziękujemy wszystkim, z którymi spotkaliśmy się w minionym tygodniu. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy oraz złożone ofiary na rzecz naszego kościoła. Nasze odwiedziny rozpoczynamy w soboty od godz. 11:00, a w pozostałe dni tygodnia od godz. 17:00. W najbliższym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach, którzy wyrazili swoją wolę spotkania w złożonym zaproszeniu:
  • W poniedziałek 7 marca, ulice: Buszycka, Gogolińska, Kurantów
  • We wtorek 8 marca, ulice: Dawidowska, Orfeusza, Achillesa, Gajdy, Tukana
  • W środę 9 marca, ulice: Głęboka, Ługi
  • W czwartek 10 marca, ulice: Jagielska, Orkiszowa, Jarząbków
  • W piątek 11 marca, ulice: Jeziorki, Farbiarska, Czterech Wiatrów,
  • W sobotę 12 marca, ulica: Sarabandy
  • W poniedziałek 14 marca, ulica: Baletowa
 6. W naszym kościele, każdego dnia o godz. 17:30 podejmowana jest modlitwa Różańcem Świętym w intencji pokoju na świecie, w naszej Ojczyźnie i naszych Rodzinach. Osoby chętne do prowadzenia różańca prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła na poszczególne dni tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w tę modlitewną inicjatywę.
 7. Osoby, które w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, PIT-u za rok 2021 chcą przekazać swój 1% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii, j​ako cel szczegółowy mogą uzyskać w zakrystii kościoła informację jak przeprowadzić taką procedurę.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.