Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

III Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 stycznia 2022 r. – III Niedziela Zwykła

 1. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o bezpieczeństwie sanitarnym. Osoby pragnące przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do Komunii Świętej od strony kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.
 2. Dziś w Kościele przeżywamy niedzielę Słowa Bożego, która jest dla nas okazją do tego, aby w życiu wiary z ufnością i miłością sięgać i czytać Pismo Święte. Bóg w pełni objawił się w Jezusie Chrystusie i nieustannie objawia się nam w mocy Ducha Świętego przez Boże Słowo.
 3. W zakrystii po każdej Mszy Świętej można odbierać formularze deklaracji wizyty duszpasterskiej, którą rozpoczniemy w naszej parafii od 1 marca. Dziękujemy wszystkim, którzy już złożyli swoje deklaracje. Do 20 lutego zostanie przedstawiony harmonogram naszych odwiedzin duszpasterskich.
 4. Dziś po Mszy Świętej wieczornej ks. Łukasz zaprasza kandydatów do sakramentu bierzmowania ze swojej grupy na spotkanie w kościele. Również dziś po wieczornej Mszy Świętej ks. Proboszcz zaprasza kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na katechezę w Domu Parafialnym.
 5. Dostrzegając potrzebę ciągłego formowania i pogłębiania relacji wiary, Ks. Tomasz zaprasza w piątek po wieczornej Mszy Świętej do Domu Parafialnego na pierwsze spotkanie połączone z katechezą.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami składanymi indywidualnie lub przez wpłaty na konto bankowe, wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.
 7. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek, 24 stycznia, wspomnienie św. Franciszka Salezego.
  • We wtorek, 25 stycznia, Święto Nawrócenia św. Pawła.
  • W środę, 26 stycznia, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
  • W piątek, 29 stycznia, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.