Parafia Rzymskokatolicka świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. W okresie Wielkiego Postu podczas nabożeństw pokutnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pańską. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej. Natomiast Gorzkie Żale połączone z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:30.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pomoc uciekinierom z terenów objętych wojną na Ukrainie. Siostry Dominikanki koordynują prowadzoną pomoc na terenie naszej parafii. Obecnie podejmowane działania skupiają się na organizacji wyżywienia, niezbędnych artykułów higienicznych oraz odzieży. Przy ołtarzu św. Antoniego można odbierać kartki z listą najbardziej potrzebnych rzeczy. Przygotowane paczki dostarczamy do Sióstr Dominikanek na ul. Klubową 6 w godzinach od 13:00 do 20:00 za wyjątkiem niedzieli.
 3. W najbliższym tygodniu przypada: Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W piątek 1 kwietnia, zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszelkie zelżywości i zniewagi wobec miłości Boga. Spowiedź tego dnia w naszym kościele od godz. 17:30. Natomiast w Pierwszą Sobotę miesiąca, 2 kwietnia podczas Mszy Świętej rano i wieczorem zawierzymy Niepokalanemu Sercu Maryi, nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia z Maryją”. W sobotę przypada również 17. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II, naszego wielkiego orędownika przed Bożym Tronem.
 4. Dziękujemy wszystkim, z którymi spotkaliśmy się w minionym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy oraz złożone ofiary na rzecz naszego kościoła. Nasze odwiedziny rozpoczynamy od godz. 17:00. W najbliższym tygodniu odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach, którzy wyrazili swoją wolę spotkania w złożonym zaproszeniu:
  • W poniedziałek 28 marca, ulica: Raniuszka, Bogatki, Dzierzby i Rajskich Ptaków.
  • We wtorek 29 marca, ulice: Puchaczy, Białozora, Kanarków, Kolibrów.
  • W środę 30 marca, ulice: Dźwiękowa, Fanfarowa, Kormoranów.
  • W czwartek 31 marca, ulice: Ludwinowska i Gawota.
 5. W naszym kościele, każdego dnia o godz. 17:30 podejmowana jest modlitwa Różańcem Świętym w intencji pokoju. Osoby chcące włączyć się w prowadzenia różańca prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła na poszczególne dni tygodnia. Dziękujemy wszystkim, którzy już podjęli tę modlitewną inicjatywę.
 6. W środę 30 marca, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do kościoła na kolejną katechezę tematyczną w ramach spotkań „Fides Querens Intelectum”, poświęconą tematowi: Wolność czy wolna wola. Stwórca – Stworzenia?
 7. Osoby, które w rozliczeniu z Urzędem Skarbowym, PIT-u za rok 2021 chcą przekazać swój 1% podatku na Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze wskazaniem naszej parafii, jako cel szczegółowy mogą uzyskać w zakrystii kościoła informację jak przeprowadzić taką procedurę. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego jest kosz, do którego można składać wielkopostną jałmużnę.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają budżet naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca i podejmowany trud współodpowiedzialności za nasz kościół.